Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Fiat Seicento 1.1 ABARTH Klima Skóra ABS Wspomaganie - OLKUSZ. GWARKÓW - UWAGA !!

  1. #1
    adriank3
    Gość

    Exclamation Fiat Seicento 1.1 ABARTH Klima Skóra ABS Wspomaganie - OLKUSZ. GWARKÓW - UWAGA !!

    Witam serdecznie.

    W dniu dzisiejszym byłem na oględzinach Fiata Seicento w wersji Abarth. Auto stoi w komisie na przedmieściach Olkusza, dokładnie w Gwarkowie.

    Auto znalazłem przez serwis otomoto.pl - tutaj daję link do ogłoszenia - http://otomoto.pl/fiat-seicento-abar...C31650256.html

    Szukam atrakcyjnego Abartha w dobrej cenie - wstępnie auto mi się spodobało ze względu na bogatą wersję. Zdjęcia fajne, zrobione pod kątem - ale stwierdziłem, że zaryzykuję. Po wstępnym telefonie do pana mariusza - właściciela komisu - umówiłem się na oględziny auta. Oczywiście auto "igła, super stan, ideał, nic nie było robione i kombinowane". Pomijając fakt, że owy pan nie odbierał od samego rana telefonu - wybrałem się w podróż w celu oględzin auta.
    Po dotarciu na miejsce spostrzegłem z daleka ładnie prezentujące się, żółte, sportowe, Seiko. Niestety - jak się okazuje - tylko z daleka. Auto prawdopodobnie było uczestnikiem kolizji. Pierwszym elementem poddanym ocenie był zderzak przedni - ewidentnie malowany na żółto - co wykazuje nalot farby w miejscu przeznaczonym na hak holowniczy. Brak halogenów - co jest widoczne dla spostrzegawczych w ogłoszeniu - czyżby ktoś zapomniał po malowaniu ich zamontować z powrotem? Maska ma kilkanaście odprysków - zamalowanych na szybko żółtą farbą - niepasującą zupełnie do reszty lakieru. Idąc dalej - przyjrzeliśmy się drzwiom kierowcy, które zwróciły naszą uwagę. Jak się okazuje - drzwi są wymienione na inne, faktycznie żółte, z tym, że przełożone z innego Sportinga - odcienie dość znacznie się różnią. Kolejne spostrzeżenie to malowana prawa, tylna ćwiartka samochodu - jak byk widać malowanie. Dodatkowo w aucie było coś kombinowane z tylnymi nadkolami - progi Abartha są przymocowane na nowe śruby, z jednej strony na jedną, z drugiej strony na dwie (?). Tylny zderzak przerysowany z prawej i lewej strony. Widoczne otarcia i zadrapania. Wszystkie felgi są dotkliwie podrapane na rogach - tak, jakby auto miało jakieś poważne przygody z krawężnikami. Pęknięta jest również tylna, prawa lampa. Brak anteny. Jeśli chodzi o środek auta - obejrzałem go przez szyby - auto było zamknięte - a obaj właściciele tego... burdelu na kółkach.. schowali się w swojej kanciapie po usłyszeniu kilku rzeczowych komentarzy z naszej strony - muszę przyznać - jest w dobrym stanie. Skóra wygląda na zadbaną, a reszta elementów jest dobrze spasowana. Zastanawia tylko brak radia - czyżby było potrzebne w innym samochodzie, który wcześniej poszedł? Jako wisienkę na torcie dodam fakt, że cała miska olejowa jest przerdzewiała - wygląda tragicznie, wchodzą w nią palce.

    Reasumując... Auto miało dość konkretną przeszłość, jest w fatalnym zewnętrznym stanie. Wszystko zostało przy nim zrobione "na szybko" - pod sprzedaż. "IGŁA!! PANIE, W TAKIM STANIE I WYPASIE TO NIE MA INNEGO!" .. no, szkoda tylko, że taki jesteś cwaniak przez telefon, a jak co do czego - uciekasz. Wystrzegać się jak diabeł - święconej wody. Chłam i dziadostwo.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Malgorzata
    Gość

    Domyślnie

    No to powiedzcie mi jak robią zdjęcia że na nich jest wszystko idealnie a jak ogląda się samochód na żywo to wrak. Fotoszopem ?

  3. #3
    adriank3
    Gość

    Domyślnie

    Zdjęcia faktycznie są ciekawe, ale zrobione pod takim kątem by utrudnić wychwycenie - np. w tym przypadku - różnicy koloru drzwi kierowcy.

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Zdjęcia po prostu tego nie uchwycą, w tym wypadku kolor bardzo pomógł, odpowiednie kąty, cienie i odblaski światła. Jak robiłem kiedyś zdjęcia starego zmęczonego BMW M3 w kolorze srebrnym to na ekranie monitora wyglądał pięknie, wypolerowany, wymyty, cudo. W rzeczywistości skorodowany, z mnóstwem odprysków, wgnieceń, rys i całej masy innych rzeczy, których nie było widać. Dlatego nic nie zastąpi oględzin na żywo przy dobrym świetle i patrzenia pod różnymi kątami a przede wszystkim z bliska, wtedy wychodzi cała magia aparatów, lustrzanek i innych.

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Z miskami olejowymi to tak jest w tych fiatowskich silnikach gniją , owe zaprawki na masce i tak pewnie lepiej wygladaja niz rdzawe odpryski które to na bank tam były..
    Spojler urawać zaden problem a ze ktos go zamontowal tak nie inaczej hmm moze mialo być na szybko. Drzwi jedna isototnie mają inny odcień no ale skąd wiecei ze wymienione a nie pomalowane?

    Ja rozumiem że co innego bylo przez telefon a co inneg na miejscu i to jak najbardziej może wkurzyć. Nie mniej moze to auto nie jest najgorsze a malowne to i owo w 12 letni pojedzie jest mozliwe.

  6. #6
    adriank3
    Gość

    Domyślnie

    Miałem nic więcej nie pisać, ale.. człowieku! zastanów się, co Ty wypisujesz..

    Co z tego, że ma 12 lat ?
    Mój tata jeździ 15-letnią Omegą i ma ją w stanie IDEALNYM, bez jednej rysy czy wgniecenia.. więc są takie samochody. Istotą sprawy jest to, że jeśli bierze się sporo pieniędzy w porównaniu z tym samym modelem/rocznikiem i mówi się przez telefon "igła" i "bezwypadkowy" a później okazuje się, że auto jest klejone z dwóch bądź malowane w 1/4 to jest sie zwyczajnym ******em! Drzwi są pewnie wymienione, bo były bite - łatwiej wstawić gotowe drzwi od innego Sportinga, na allegro można kupić za 80 zł niż malować oryginalne. A, że inny kolor i szyba? Co tam.. nie? Krew mnie zalewa...
    Jaki spojler?
    Ja pisałem o progach, które rzekomo są tam ORYGINALNIE - a w rzeczywistości zostały zamontowane na szybko - wkrętami...
    Gniją miski olejowe? Ty wiesz co piszesz? Gniją przede wszystkim progi i elementy zawieszenia a nie silnika. MISKA BYŁA PRZERDZEWIAŁA, wszedł mi w nią palec. Z tego co się orientuje - powinna być tłusta. Auto prawdopodobnie stało długo w wodzie.. jest w fatalnym stanie, kombinowane. DZIADOSTWO. Tyle w temacie, a pan komisant szuka idioty większego od siebie... i prawdopodobnie znajdzie, bo to Polsza.

    Istota sprawy - cena jak za stan idealny, a stan szrot.

    Pozdrawiam i nie polecam.

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Opanuj swoje emocje bo chyba nie kumasz oco mi chodzi. Co mnie obchodzi ze ktos tam ma ideane 15 letnie auto? (nie rdzewiejaca omega HAHA)
    Miski w Fiatach czy to srejczento czy Punto rdzewieją(gnija) jak nie wiesz to spobie mechaniko popytaj CZLOWIEKU

    Także przeczytaj sobie spokojnie raz jeszcze.

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał adriank3 Zobacz post
    Miałem nic więcej nie pisać, ale.. człowieku! zastanów się, co Ty wypisujesz..

    Co z tego, że ma 12 lat ?
    Mój tata jeździ 15-letnią Omegą i ma ją w stanie IDEALNYM, bez jednej rysy czy wgniecenia.. więc są takie samochody. Istotą sprawy jest to, że jeśli bierze się sporo pieniędzy w porównaniu z tym samym modelem/rocznikiem i mówi się przez telefon "igła" i "bezwypadkowy" a później okazuje się, że auto jest klejone z dwóch bądź malowane w 1/4 to jest sie zwyczajnym ******em! Drzwi są pewnie wymienione, bo były bite - łatwiej wstawić gotowe drzwi od innego Sportinga, na allegro można kupić za 80 zł niż malować oryginalne. A, że inny kolor i szyba? Co tam.. nie? Krew mnie zalewa...
    Jaki spojler?
    Ja pisałem o progach, które rzekomo są tam ORYGINALNIE - a w rzeczywistości zostały zamontowane na szybko - wkrętami...
    Gniją miski olejowe? Ty wiesz co piszesz? Gniją przede wszystkim progi i elementy zawieszenia a nie silnika. MISKA BYŁA PRZERDZEWIAŁA, wszedł mi w nią palec. Z tego co się orientuje - powinna być tłusta. Auto prawdopodobnie stało długo w wodzie.. jest w fatalnym stanie, kombinowane. DZIADOSTWO. Tyle w temacie, a pan komisant szuka idioty większego od siebie... i prawdopodobnie znajdzie, bo to Polsza.

    Istota sprawy - cena jak za stan idealny, a stan szrot.

    Pozdrawiam i nie polecam.



    http://www.autoscout24.pl/Details.as...000000&asrc=st

    http://www.autoscout24.pl/Details.as...000000&asrc=st

    Tu masz przykłądowe oferty samochodów w dobrym stanie, nie idealnym bo żeby wierzyć w idealny stan 10-12 letniego samochodu trzeba być po prostu niepoważnym. Jak widać 2000e plus opłaty daje nam 10 tyś zł. NAJTAŃSZY sporting na autoscoucie jakiego znalazłem wyszedłby ze wszystkim tyle co ten w polsce czyli okolice 5000zł. Najtańszy. Więc jeśli szukasz w "Polszy" to nie licz ze za małe pieniądze upolujesz ideał.

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Miski w Fiatach czy to srejczento czy Punto rdzewieją(gnija) jak nie wiesz to spobie mechaniko popytaj CZLOWIEKU
    Dodam od siebie że nie tylko miski ale wszystko w seicento, punto I, II rdzewieje, dosłownie wszystko. W niekorodującą omegę też nie uwierzę, nie ma szans, ale ludzie są po prostu ślepo zapatrzeni w swoje samochody i nie widzą ich wad. Ostatnio byłem u mechanika, przyjechał sobie gość accordem z 2001 roku, wynikła rozmowa i oczywiście właściciel dałby się pociąć że jego accord jest wolny od korozji. W minute wskazałem typowi 3 miejsca korozji z czego jedno dosłownie 3 cm, więc wychodzi na to że właściciel jest albo ślepy albo mechanizm wypierania ze świadomości działa u niego perfekcyjnie. Reasumując, 15 letnia omega bez korozji? 10 letni fiat bez korozji? Bullshit!
    Ostatnio edytowane przez abezus ; 10-06-14 o 19:31

  9. #9
    adriank3
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, co mam w garażu. A auto z linku to powypadkowy, kombinowany szrot.
    Nie widzę sensu rozmowy. Nie polecam.

    Każdy fiat może mieć ogniska korozji, tymbardziej 10-letni, ale tutaj była gruba przesada.

    Idiots everywhere.

  10. #10
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adriank3 Zobacz post
    Idiots everywhere.
    Kiedyś ktoś powiedział: "Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna ale jak kończy". A ty skończyłeś jak ........*
    *-mozna wstawić dowolny epitet jeżeli oczywiscie ktoś chce sie znizyc do poziomy przedmówcy.

  11. #11
    adriank3
    Gość

    Domyślnie

    skończyłem odpowiednio do waszego poziomu.

    forumowi mędrcy... beznadzieja...
    Ostatnio edytowane przez adriank3 ; 16-06-14 o 16:51

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Proszę o zamknięcie tematu.

  13. #13
    adriank3
    Gość

    Domyślnie

    albo usunięcie, bo jeśli bronicie tutaj taką padakę to poziom tego forum to porażka

    ma 12 lat więc może być składany z 3-ech DDDDD

  14. #14
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Niepotrzebnie sie emocjonujesz, nikt nie bronil padaki, czego sie spodziewasz w starym aucie w tej cenie?

  15. #15
    adriank3
    Gość

    Domyślnie

    śmiać mi sie chce z takich ludzi.. w tej cenie? co w tej cenie? cena jest wygórowana.. zapłacisz tyle za takie auto? to pozdro! seicento jest warte 3500, abarth moze byc warty 5000, to ze szwaby chca tyle - niech chca.. i tak puszczaja duzo taniej jak sie pojedzie ogladac.. a polaczki cebulaczki sprowadzaja za 1/3 ceny a pozniej wystrzeliwuja z IGŁAMI w IDEALNYM stanie PERFEKT Z NIEMIEC OD PIERWSZEGO WŁAŚCICIELA (KOBIETY NIEPALĄCEJ) i używany tylko w niedziele za cene * 3

    ps: banano78 - nie oceniaj swoją miarą, panie powiedzonko dla mnie padaka niewarta tej ceny. i mam wy*****e.
    Ostatnio edytowane przez adriank3 ; 16-06-14 o 17:02

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •