Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Fiat Bravo II

  1. #1
    arco2005
    Gość

    Domyślnie Fiat Bravo II

    Witam Was
    Interesuje mnie kupno Bravo II 1.6 MJeT 105/120KM, wolałbym 120KM z aut. klimą. Chciałbym się dowiedzieć jak ten model się sprawuje jakie ma gorączki i jak z dwumasą w tym modelu czy trzeba często wymieniać lub jest nawet trwałe. Bo nie miałem jeszcze auta ze sprzęgłem dwumasowym, teraz pomykam Mazdą 323F 1.8 16V LPG z 1992r. i przychodzi czas na zmianę wozidła.
    Co wiem to jazda dieslem po mieście to trzeba się będzie pozbyć DPF i EGRa [ fiatbravoklub ] ale jak zacznie dawać o sobie we znaki.
    Ile trzeba przeznaczyć pieniędzy na pewnego przebiegu i historii auta, a nie klepanego lub zrobionego z 2 lub 3 rozbitych i jeszcze co najmniej 100k mniej na liczniku.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    marcind112
    Gość

    Domyślnie

    cześć

    z całego serca polecam Ci model 150 KM. Sam takim jeżdżę i nie narzekam.Przez 2 lata nie zrobiłem nic prócz eksploatacji. W tym roku wymieniłem czujnik ciśnienia koszt ASO 240zł i dalej smigam. Nie dzieje się nic . Nalatane 180000 ( pewne) . Dwumasy nie słychać - naprawdę wszystko ok. Blacha, zawieszenie , silnik , osprzęt , - bez zarzutu. Nie wiem ile kasy chcesz przeznaczyć ale uważam , że za 150KM silnik z 2007 roku ja chciałbym dostać 22000zł. Jedyną bolaczką fiatów ale tylko rok 2007 jest łuszcząca się skóra na kierownicy.

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ceny samochodów z zachodu to nie pomogę Ci, możesz sobie zerknąć na mobile.de, będziesz miał mniej więcej rozeznanie... Sprzęgło, koło dwumasowe wytrzymuje podobnie jak wszystkie inne diesle z tych okresów, zależy od stylu jazdy. Jeden zajedzie dwumasę po 100kkm inny po 200kk nie będzie miał śladów zużycia. Mój znajomy ma talent to niszczenia kół dwumasowych, udało mu się uszkodzić nowe koło luka po 40kkm od założenia, z tym że to nie było w samochodzie fiata. O silniku 1.6MJet nie wiem praktycznie nic więc nie będę się mądrzył natomiast gdybym miał kupować Bravo, i szukałbym samochodu z dieslem to 1.9 8v 120 koni. Dlaczego? Wersje 150 konne mają problemy z klapami wirowymi które się urywają i potrafią zrobić niezły bajzel w silniku. Reasumując kupujesz auto już po usunięciu/wymianie klap, albo też sam będziesz musiał to zrobić w pewnym momencie jazdy autem. Koszt takiej zabawy ~1500 zł. W wersji 8 zaworowej nie ma tego problemu. Co więcej... W dieslach montowane masz fiatowskie skrzynie biegów i to jest duży plus bo na przykład w wersji T-JET do 2011 roku była montowana oplowska skrzynia m32, która też lubi się zepsuć, powiedziałbym nawet że zwyczajnie się zepsuje pytanie tylko kiedy więc kupując auto z tą skrzynią trzeba się liczyć że możesz być zmuszony wydać ~2000 zł na remont. Zawieszenie w bravo jest całkiem dobre jak na Polskie warunki tak że nie ma się w tej kwestii martwić. Generalnie moim zdaniem fajny samochód w swoim przedziale cenowym.

  4. #4
    arco2005
    Gość

    Domyślnie

    1.9 jak dla mnie to za duży bo większości żona będzie nim jeździła, a ja 4-5 dni w miesiącu lub na urlopie.
    Bravo bardzo mi się podoba z wyglądu i jest w nim to coś.
    Dziękuję za komentarze i czekam na następne.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem, różnica pomiędzy 1.6 a 1.9 w mocy jest minimalna, jedynie różnią się pojemnością, więc OC będzie minimalnie wyższe. Jeśli chodzi o mnie wolałbym 1.9 bo jest to stara sprawdzona jednostka i co najważniejsze bardzo dobra.

  6. #6
    arco2005
    Gość

    Domyślnie

    Ale u żony 1.6 a 1.9 jest różnica duża. A tak to szukamy samochodu do pojemności max 1.6, z początku myśleliśmy o 1.4 TDI i 1.3 MJeT.

  7. #7
    peoplecanfly
    Gość

    Domyślnie

    Lepiej kupować stare sprawdzone jednostki i mieć pewność bezawaryjności

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •