Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Golf IV 1.9 TDI: obiekt pożądania

  1. #31
    asewqt
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    ...
    To że najlepiej idzie jest subiektywnym odczuciem spowodowanym, że silniki TDI ciągną już od dolnych obrotów 1200 rpm i jedzie, natomiast taki TDCI dla przykładu zaczyna zbierać się od 1800 rpm, ale też spowodowane jest to tym, że ma koło dwumasowe, które przy jeździe na zbyt niskich obrotach szybciej się zużywa. ...
    Koła dwumasowe są w 1.9 TDI ALH (od 1997 do 2002 roku - od jakiegoś numery silnika) czyli na pompie także oraz w PD też - czyli nie to jest wyróżnikiem.

  2. #32
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    ciut zgubilem sie i nie wiem czy dolaczyc to swieta wojna o Golfa czy klekota TDI ?

  3. #33
    asewqt
    Gość

    Domyślnie

    zawsze kończy się na tym samym, święta wojna o ulubione samochody , ważne żeby się nie po-obrażać

  4. #34
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    O dwumasie pisałem w odniesieniu do TDCI ale jeśli chodzi o użytkowanie to dotyczy ono każdego auta z dwumasem, jazda takim autem "zamulająco" czyli np te 1200rpm znacząco przyczynia się do ubicia dwumasy.

    EDIT:
    Toż mowa cały czas o klekocie który siedzi w golfach IV gen

    KORZYSTAMY Z FUNKCJI "Edytuj Post"!
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 14-02-11 o 15:11

  5. #35
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    "moja jest tylko racja, i to swieta racja, bo nawet jak jest Twoja, to moja jest mojsza niż Twojsza, że wlasnie moja racja jest najmojsza"

    lubie w168

  6. #36
    marcinn
    Gość

    Domyślnie

    Xsarą jeżdzę od czasu do czasu i komfort w porównaniu do focusa czy golfa jest o wiele wyższy aczkolwiek na polnych drogach strasznie nią "buja".

  7. #37
    goralek
    Gość

    Domyślnie

    Xsarą jeżdże już 9 latek, od nowości i golf IV jest strasznie twardy w porównaniu do xsary, każda dziurka, nierówność to już czujesz a xsara płynie po dziurawych naszych drogach

  8. #38
    eMWuGSM
    Gość

    Domyślnie

    Tak sobie czytam i czytam i czytam, nasuwa mi się jeden wniosek, większość Polaków ma kompleks polaczkowatości i syndrom lat 80-90, kiedy to posiadanie zachodniego samochodu było wyznacznikiem statusu społecznego, a ikoną zachodniego dobra był VW Golf 1 lub 2 (wtedy 1.6D).

    Mentalność nieznacznie ewoluowała, ale w zaściankowej świadomości polaczków obraz przesuperzajefajnego sweterka pozostał jako synonim samochodu, którym trzeba się chwalić. Ale powiedzcie mi czym tu się chwalić? Volkswagen, sama nazwa dużo mówi, auto dla ludu, pojazd dla mas, dla hołoty. To z założenia miały być proste pojazdy dla ludu, na renomę pracowały niezawodnością i prostotą, ale czy ta IV'ka jest aż tak niezawodna i prosta w naprawie? No tak, tego nie można zarzucić. Koszty utrzymania relatywnie tanie, ale jeśli miałbym wybrać pomiędzy którymś z w/w pojazdów (Xsara, Megane I FL, Focus I, Bravo/Brava), to wybrałbym zapewne Forda albo Fiata.

    Co do samego 1.9TDI nie jest to jakiś super-świetny silnik, jest po prostu przyzwoity i dobry. Nic ponad to, znam kilka ciekawszych silników, które cec***e większa kultura pracy, dobre podobne przebiegi przy takim samym traktowaniu (odpowiednie materiały eksploatacyjne).

    Dużo osób powie, że pełno golfów się psuje i stoi na warsztatach, tak, stoją, ale jeśli jest ich 10x więcej niż innych aut, to zasadniczo ma prawo być ich 10x więcej w warsztatach.

    Co do kradzieży, kradzież VW z sterownikiem EDC15 / ME7, to kwestia 30 sekund. Te auta tak na prawdę nie są zabezpieczone, a immobiliser jest symboliczny. Zeby ukraść Golfa IV, Passata B5/B5FL wystarczy 2500zł i nawet na allegro można znaleźć urządzenia do wyłączenia IMMO oraz łamaki (oczywiście pod inną nazwą).

    Pozdrawiam.

    PS. Mam pomoc drogową i pomimo tego, że tych VW jest tak dużo, to wierzcie mi, że Golfy, Passaty to rzadkie okazy unieruchomionych na drodze.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •