Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: ANKIETA: Leasing konsumencki - alternatywa dla kredytu samochodowego. Dla chętnych prośba o wypełnienie.

  1. #1
    adaś
    Gość

    Domyślnie ANKIETA: Leasing konsumencki - alternatywa dla kredytu samochodowego. Dla chętnych prośba o wypełnienie.

    Cześć wszystkim,

    w porozumieniu z moderatorem takietam zamieszczam ankietę na temat leasingu konsumenckiego. Ankietę stworzyłem na potrzeby mojej pracy magisterskiej.

    Odnośnie leasingu konsumenckiego - jest to forma leasingu przeznaczona dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej. W Polsce forma ta jest dostępna dopiero od 2011 roku i jest mało popularna. Natomiast w krajach Europy zachodniej cieszy się sporą popularnością.

    Celem mojego badania jest sprawdzenie, czy leasing konsumencki ma szansę przyjąć się w Polsce i stać się prawdziwą konkurencję dla kredytu konsumenckiego/samochodowego.

    Link do ankiety:

    https://docs.google.com/forms/d/1Zg0...oWWlA/viewform

    Ankieta jest w pełni anonimowa i krótka, więc zachęcam do wypełniania.

    Z góry dziękuję!

    PS. Moderatorów proszę o korektę tematu jeśli coś jest nie tak.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Podbijam po Świętach.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Adaś. przepraszam, że marudzę ale czy sprawdzał Ci to Twój promotor?

    Jest tu kilka nieścisłości. Najpierw pytasz o nowy samochód, potem pytasz o wiek zakupowanego auta? To nowy czy nowy lub używany? trochę to nieprecyzyjne. Chodzi o to, że mając nieprecyzyjne pytania otrzymasz nietrafne odpowiedzi. Ja na przykład po przeczytaniu pierwszego pytania chciałem zrezygnować. Tylko z ciekawości przeczytałem wszystkie pytania i zobaczyłem, że dalej pytasz o wiek auta.

    Przydało by się jakieś wprowadzenie na początku, np. Szanowni Państwo niniejszy kwestionariusz ma ca celu...blebleble, będzie to przydatne do blebleble. Coś w stylu tego co napisałeś w swoim poście. No ale pewnie na to już za późno, bo temat poszedł już w świat.

    No i pamiętaj, że to co wypełniasz (o czego wypełnienie zabiegasz) to kwestionariusz ankietowy. Ankieta to całość działań, tożsama z badaniem ankietowym. Znam takich, co by nie przepuścili takiej pomyłki.

    Nie denerwuj się, chce tylko pomóc

    Żeby nie było, temat interesujący. Może coś ciekawego z tego wyjdzie.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Wypełniłem , ale podstawowe pytanie to czy ta forma będzie tańsza od kredytu ? Chętnie zdecydowałbym się nie korzystać z oferty banków , które np. przy tak niskim wiborze jak teraz za kredyt w koncie biorą 16% a za lokate dają 2% .

  5. #5
    adaś
    Gość

    Domyślnie

    @bodzi: Dzięki za spostrzeżenia, faktycznie, jest kilka nieścisłości, pewne pytania mogłem inaczej sprecyzować, ale tak jak wspomniałeś, kwestionariusza nie mogę już edytować (a może mogę, spróbuje po pracy coś z tym zrobić).

    @klamath: Co do ceny, to na razie ciężko się odnieść, bo ofert leasingu konsumenckiego jest bardzo mało. Teoretycznie można przygotować leasing, w którym całkowity koszt leasingu to wartość niższa niż 100% leasingowanego samochodu, ale trzeba pamiętać, że firmy leasingowe też biorą kredyty na zakup tych samochodów, a muszą jeszcze zarobić.

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    @Adaś: skoro piszesz o tym pracę to pewnie masz rozeznanie w rynku , wrzuć nam przykładową ofertę na auto z salonu , jak to wygląda przy kredycie jak w leasingu.

  7. #7
    adaś
    Gość

    Domyślnie

    Przykładowych ofert nie posiadam, na fikcyjne wypełnianie internetowych formularzy banków/firm leasingowych nie miałem odwagi. Próbowałem zdobyć przykładowe umowy leasingu i kredytu, ale się nie udało, instytucje finansowe niechętnie się dzielą takimi informacjami. U jednego znajomego dealera Renault chciałem zrobić takie fikcyjne umowy/oferty na kredyt i leasing konsumencki, ale w międzyczasie Bank Renault (nie wiem jak się dokładnie nazywa) zrezygnował z usługi leasingu konsumenckiego ze względu na brak zainteresowania.

    w Internecie jest trochę stronek z przykładowymi ofertami, ale z reguły są to pośrednictwa finansowe, a nie chcę nikomu tu robić kryptoreklamy, więc nie będę wrzucał linków.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Gdybyś -adaś- pisał pracę o klientach , którzy ŚWIADOMIE kupują normalne używane auto za gotówkę to bym Ci podrzucił ciekawy materiał , który pewnie najtęższym głowom filozofów dałby do myślenia

    Ale w tym konkretnym przypadku nie pomogę
    Z tego co mi wiadomo ( o ile dobrze zrozumiałem ) taki kredyt/leasing na zachodzie i Wyspach jest b.popularny .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    adaś
    Gość

    Domyślnie

    Tak, na zachodzi jest to całkiem popularna forma, np. w Szwajcarii ma duży udział, nie pamiętam dokładnie, ale tam chyba z 40% transakcji zakupu samochodu jest jest w formie leasingu konsumenckiego, oczywiście mówimy tu o klientach indywidualnych.

  10. #10
    adaś
    Gość

    Domyślnie

    Sory za ppp, ale chciałbym podbić temat. Może znajdzie się jeszcze ktoś chętny na wypełnienie ankiety?

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    No i widzisz -adaś- .... gdybyś napisał ,że masz auta nówki sztuki za 30% ceny i układ ,że potem szukaj wiatru w polu to by Ci baterii w telefonie starczyło na max 6 godzin a skrzynka e"mail zawalona

    Na legalu w POmrocznej to mało kto chce "przepłacać"
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Adasiu wypełniłem to w końcu. Za pierwszym razem się zniechęciłem, ale teraz wypełniłem.

    Wracając do tematu, myślę, że to bardzo obiecująca usługa może być. Na początku będą pewnie zdzierać bo wiadomo, nowy produkt, ale może za jakiś czas. W końcu sprzedaż nowych aut spada, to będą starali się wyprzedawać to co stoi. Jak byłem w juesej to strasznie dziwiłem się jak kolesie, z którymi pracowałem mieli nowe fury, a nie mieli 30 lat. Pytam się jednego z drugim skąd mają tyle kasy (wiedziałem mniej więcej ile zarabiają) a oni kompletnie zdziwieni pytaniem odpowiadali, że go nie kupili tylko płacą co miesiąc i jeżdżą. W stanach to bardzo popularne, może poszukaj jakiegoś info na stronach firm w stanach.

  13. #13
    vlad
    Gość

    Domyślnie

    Aż się wypowiem, bo jak na razie ten leasing konsumencki to żaden interes. Pomyślałem sobie niedawno, że fajnie byłoby jeździć nowym samochodem i nie przejmować się po gwarancji zajechanym gratem. Szukałem o tym leasingu i znalazłem przykładową ofertę na nową corsę. Do zapłacania na dzień dobry 10% wartości. Suma rat leasingu za 4 lata była równa mniej więcej cenie samochodu w salonie. Dodatkowo zobowiązany byłbym do kupowania OC z AC w najdroższej opcji z naprawą tylko w ASO, na nowych częściach, bezgotówkowo itd. Dodatkowo po leasingu mozna wykupić auto za jego cenę rynkową (pewnie koło połowy ceny nowego). Uznałem, że już lepszy kredyt, bo po spłaceniu przynajmniej auto jest twoje.

  14. #14
    adaś
    Gość

    Domyślnie

    I w tym cały szkopuł, polski rynek jest zdominowany przez kredyt samochodowy i dla banków wprowadzanie leasingu konsumenckiego jest póki co nieopłacalne, natomiast dla firmy leasingowych taki klient detaliczny jest nieinteresujący, dlatego lepiej go zbyć wysoką ofertą. Niemniej w leasingu konsumenckim drzemie spory potencjał, tylko wypromowanie go na polskim rynku to trudny i długi proces, a z racji zbyt małego zainteresowania ze strony konsumentów jest to mocno utrudnione.

  15. #15
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dziwne, że piszesz magisterkę o leasingu konsumenckim, a nie masz żadnych ofert przykładowych, porównawczych itp?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •