Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: pro¶ba o opiniê na temat sprzedaj±cego- Wroc³aw

  1. #1
    U¿ytkownik
    Zarejestrowany
    cze 2013
    Sk±d
    OPO
    Postów
    57
    Podziêkowano Thanks Given 
    3
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie pro¶ba o opiniê na temat sprzedaj±cego- Wroc³aw

    Witam. Chcia³bym poznaæ opiniê na temat sprzedawcy i jego oferty
    http://olx.pl/oferty/uzytkownik/QYA3/
    Wys³a³em zapytanie do sprzedaj±cego w sprawie dwóch aut. Bardzo konkretne, ¿e szukam uczciwego auta dla siebie, a nie "okazji". Odpowied¿ by³a nie mniej konkretna, ¿e zaprasza i gotów jest podstawiæ auto do autoryzowanej stacji w celu sprawdzenia. Mam pytanie w zwi±zku z tym do kolegów zajmuj,acych siê sprowadzaniem aut z Niemiec: czy te ceny sa realne, bo cena w PLN mniej wiecej odpowiada cenie w salonie w Niemczech. Nie interesuje mnie, czy i ile zarabia w zwi±zku z tym sprzedaj±cy...to jego sprawa i jego sposób na ¿ycie. Widocznie potrafi siê targowaæ Mnie interesuje jedno: czy warto w zwi±zku z tym jechaæ do Niemiec z profesjonalist± i tam rozgl±daæ siê za konkretnym autem? Czy mo¿e oszczêdziæ sobie i komu¶ czasu i stresu i rozejrzeæ siê w kraju?

  2. #2
    unfaller
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Je¿eli to jest dwóch go¶ci je¿dz±cych BMW 5k± e60 z lawet± (a wygl±da ¿e tak, bo widzia³em jak po zakupie robi± fotki od razu pod salonem, tablice maj± wroc³awskie), to moim zdaniem warto siê zainteresowaæ ofert±. Kilka razy przy okazji zakupów aut w ASO Mazdy mia³em okazjê ich spotkaæ, wybieraj± ³adne auta i negocjuj± ceny na pakiety 2-3 sztuk, g³ównie 3ki i 6ki. Auta przygotowywane przez salony do sprzeda¿y wewn±trz Niemiec z gwarancj±. Skoro nie widz± przeszkód w inspekcji auta, podjechaæ do Autoart Jaremko, przetrzepaæ pojazd, byæ mo¿e kupiæ.

    Przy propozycji ceny na export wiele ASO Mazdy da radê zrzucic z ceny 10-15 procent. Jaki rabat da siê wynegocjowaæ od np.9990 e, ³atwo wyliczyæ. Odliczaj±c transport pozostaje kilkaset euro mar¿y, co przy sprzeda¿y kilku sztuk miesiêcznie z³± kas± nie jest. Jad±c z "profesjonalist±" mo¿na liczyæ na podobny rabat a wiêc koszt wyjdzie taki sam, tyle ¿e zawsze to jakie¶ do¶wiadczenie i przygoda wiêcej.

    ¦mieszny maj± ten tekst z umow± na "Niby Niemca", czyli pozornie potêpiaj± i odradzaj± taki sposób kupowania, sugeruj± zakup z op³atami a potem pisz± "wtedy cena + op³aty". Czyli opcja bez op³at te¿ jest, dla tzw. w ich mniemaniu kumatych którym umowa na "Niby Niemca" nie przeszkadza.
    Ostatnio edytowane przez unfaller ; 18-04-14 o 21:35

  3. #3
    U¿ytkownik
    Zarejestrowany
    cze 2013
    Sk±d
    OPO
    Postów
    57
    Podziêkowano Thanks Given 
    3
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Dziêkujê za informacjê. Jak ju¿ na forum wspomnia³em, szukam dobrego auta a nie "okazji". Akurat u nich zainteresowa³y mnie Toyoty Avensis, bo takiego samochodu szukam. Czy bêdzie to w Polsce, czy w Niemczech... to juz mniej istotne. I tu, i tu s± ró¿ni sprzedawcy oraz ceny Co za¶ do przygody? Swoje auto (teraz juz zony) kupowa³em w Niemczech w obecno¶ci cz³onka rodziny. Jego oraz moja wiedza na temat badania stanu samochodów znikoma. Przejechalismy siê, zajechalismy do przydroznego warsztatu w celu sprawdzenia. Po powrocie zaplacona zaliczka w wysokosci niemal polowy ceny auta, na drugi dzien reszta... Samochod kupiony za nieca³e 6000 Euro, podczas gdy byly "okazje" z tego samego rocznika za 4500 E. Auto jezdzi do dzis, choc stuknê³o mu ju¿ 14 lat, a od 8 lat jest u mnie.

  4. #4
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    cze 2013
    Postów
    215
    Podziêkowano Thanks Given 
    0
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    I co ogl±da³ kto¶ - bo dalej jest avensis ale nie wiem czy ten sam? Wygl±da fajnie nawet

  5. #5
    U¿ytkownik
    Zarejestrowany
    cze 2013
    Sk±d
    OPO
    Postów
    57
    Podziêkowano Thanks Given 
    3
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Niestety, nie by³em we Wroc³awiu ogladaæ tych aut. Samochód uda³o mi siê kupiæ bezposrednio "u ¿ród³a"

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •