Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Audi a4 b5 avant 1.9 tdi 90km

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Post Audi a4 b5 avant 1.9 tdi 90km

    B5-tka w TDI jak dla mnie jest świetnym połączeniem samochodu który oferuje komfort i niskie spalanie jednocześnie

    Auto zakupiłem właśnie z takową myślą by nie zdzierało ze mnie zbyt dużo $$ na paliwie jak mój poprzedni GOLF, silniczek chodź nie hojnie obdarzony przez fabrykę w konie radzi sobie przyzwoicie, przyspieszenie dość dobre jak na moje obecne potrzeby,

    Spalanie również mnie pozytywnie zaskakuje ostatnio na pełnym zbiorniku około 60 litrów VERV ON zrobiłem 1256KM pod sam dystrybutor,

    Jako że auto jest z listopada 98r trzyma się świetnie poprzez ocynkowaną blacharkę, oczywiście znajdą się odpryski na masce ale to mi w niczym nie przeszkadza,

    Co do większych napraw to żadnych większych problemów z nią nie miałem, koszty części to już nie jest tak kolorowo jak u mojego poprzednika, ceny za dość leciwe auto są spore,

    Na chwile obecną do wymiany będą 2 górne wahacze posiadają już luz, w mojej opinii to chyba największa bolączka tych aut, komplet oryginalnych wahaczy aluminiowych na alleegro to koszt około 1600-1800zł
    lepsze zamienniki około 1200zł,

    Całość auta kształtuje na 8/10 i w moim odczuciu auto jak najbardziej godne polecenia

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    chyba 600-800 ile przelotu?

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    za zegarze ponad 306 000,

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Plus tych jednostek to brak zmiennej geometrii turbiny, no i brak koła dwumasowego (1z). Koszty napraw nie licząc zawieszenia też są bardzo niskie, ogromna liczba zamienników.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Nie mam rozkodowanego Vinu ale o ile dobrze pamiętam od 98r we wszystkich TDI montowali koło dwumasowe.

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Raczej nie. Głowy uciąć sobie nie dam, zobacz sobie na nalepce koło koła zapasowego jakie masz oznaczenie silnika. Silniki 1Z na 100% nie miały koła dwumasowego. Nawet jeśli masz wersję z tym wynalazkiem, w momencie uszkodzenia kupujesz koło zamachowe od wersji 1Z, montujesz i śmigasz bezstresowo. Wchodzi oczywiście Plug&Play, koszt takiego koła 150-200 zł. Pasuje na pewno do wersji 90 oraz 110 koni. Do jakich jeszcze? Nie wiem. Orientowałem się trochę w temacie bo obecnie śmigam pastuchem 1.9 TDI z tym że 110 koni AFN. Jako że zawsze przyjmuję najgorsze, przed zakupem zorientowałem się co mnie może czekać w razie standardowych uszkodzeń w dieslach. Nie jest źle, powiedziałbym że całkiem dobrze biorąc pod uwagę problemy z dzisiejszymi jednostkami wysokoprężnymi. Minusem tych silników jest mała moc i moment obrotowy, wcześniej miałem 1.9JTD gdzie było 140koni i 320NM i porównując te dwie jednostki TDI to muł bagienny, ale jak to w życiu. Zawszie coś za coś.
    Ostatnio edytowane przez abezus ; 10-04-14 o 12:40

  7. #7
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    1Z trafial sie tylko na poczatku produkcji do 96r. Pozniej byly juz wszystkie 90tki na dwumasie.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    w momencie uszkodzenia kupujesz koło zamachowe od wersji 1Z, montujesz i śmigasz bezstresowo. Wchodzi oczywiście Plug&Play, koszt takiego koła 150-200 zł. Pasuje na pewno do wersji 90 oraz 110 koni.
    Jeżeli tak jest jak mówisz to w razie uszkodzenia nie dostałbym aż tak po kieszeni,

    Mój kod silnika to: AHU

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Jest tak na 100%. Poszukaj na forum a4, znajdziesz wiele takich informacji. Ludzie pakują koło z 1Z i nikt nie narzeka.

  10. #10
    kajos
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lalbel Zobacz post
    Jeżeli tak jest jak mówisz to w razie uszkodzenia nie dostałbym aż tak po kieszeni,

    Mój kod silnika to: AHU
    nie masz 2masy

    macie tutaj tabele silnikow
    http://www.dieselschrauber.de/Getriebe_Main.html

    a tutaj skrzyn z przelozeniami i oznaczeniami czy zwykle czy 2mass

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    kolega chyba zapomniał jednego linka podać nie widzę w tabeli silników żadnych słów ''Zweimassen Rad"

  12. #12
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    czy jest czy niem żadna różnica i tak można zmienić na 1 mas wiec alles gut

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Dzisiaj mija dokładnie rok od zakupu mojej b5 i z tego powodu postanowiłem zrobić mały bilans kosztów eksploatacji i swoich odczuć

    Audi śmiga na oleju Mobil 10w40 na razie bez większych problemów pokonuje kolejne kilometry,
    ubytek oleju był niewielki około 200ml a wszystko przez pękniętą plastikową rurę od turbo z którą już się uporałem.

    Mój tegoroczny przebieg to 14tyś km dokładnie taki sam jaki robiłem golfem, tyle że miesięcznie mułowate 1.4 zdzierało ze mnie około 550-600zł kupa kasy a frajdy czy też oszczędności żadnej, w b5 to już raj koszt miesięczny ropy to 290- 330zł więc opinie tupu nie opłaca się kupować diesla na takie przebiegi w tym przypadku są nietrafione.

    Po 12 miesiącach jazdy jest średnio w jednym przypadku mało mocy, dynamika jest lepsza niż u poprzednika, ale na trasie auto daje odczuć małą liczbę koni,

    Jeżeli chodzi o Bez-wypadkowośc całe auto sprawdziłem czujnikiem kawałek po kawałku i nie posiada ani grama szpachli, wszystkie szyby poza czołową z tego samego roku.

    Wady jakie wyszły po kilku miesiącach użytkowania to wyciek ropy z pompy wtryskowej jeden oring się już zmęczył i trzeba było szukać speców którzy podejmą się naprawy, w mojej miejscowości tylko jeden warsztat zgodził się za to zabrać i wyszło to tak,

    koszt części 50zł robocizna około 600zł tutaj było najboleśniej reszta to już drobiazgi co niektóre ogarnąłem sam:

    -Termostat 50zł
    -Czujnik temperatury cieczy chłodzącej 35zł
    -uszczelka pod pokrywą zaworów 120zł
    -oringi na pokrywie zaworów ------
    -tłoczek z dociskiem prawego hamulca regeneracja 120zł
    -tylni prawy klosz lampy. 120zł
    -Dywaniki gumowe Petex 100zł
    -Wyczyszczony zawór EGR 0zł
    -filtry i oleje 320zł

    łączny koszt części i usługą serwisu wyniósł około 1465zł

    Jak w pierwszym poście pisałem o dwóch zużytych wahaczach była to tylko moja obawa którą rozwiał diagnosta na kontroli z zawieszeniem jest na razie wszystko OK

    Oczywiście w najbliższym czasie jak w każdym leciwym aucie coś tam za jakiś czas będzie wymagać wymiany a mianowicie:

    -Uszczelka pokrywy zaworów ponownie
    -Gumy tylnej belki\wózka
    -Uszczelniacz wybieraka dźwigni zmiany biegów
    -Rurki od klimy przez co nie można napełnić freonem.

    Śmiem twierdzić że zakup dość udany obyło się bez poważniejszych usterek,
    Oczywiście nie sposób kupić 15 latka który nie wymaga jakiegokolwiek wkładu

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Sorry za OT

    Za niecałe 2 miesiące minie już drugi rok jak jestem w posiadaniu mojego klekota, i przyszła pora na kolejne wylewne doświadczenia z eksploatacji.
    Na początku tego bilansu cofnę się 6,5 roku wstecz do początku kiedy to B5-tka, została sprowadzona z Niemiec... W Niedzielny poranek, wraz z Wujem wybraliśmy się na giełdę do Poznania znaleźć dla Niego autko, obiekt zainteresowań to A4 B5 1.9 TDI AVANT, nie starsze niż 98r, z takimi wymagani wypatrywaliśmy owych b5-tek, były 3 szt, jedna w wersji sedan, dwie w Kombi, pierwszą którą oglądaliśmy i mieliśmy najwięcej uwag (teraz jest już moja) nosiła trochę śladów na lakierze więc szukaliśmy dalej, druga zaś nie odpowiadała wyposażeniem totalny golas, więc powrót do poprzedniej, porządne oglądanie, brak jakichkolwiek mierników itp, auto posiadało kilka mankamentów wizualnych przede wszystkim ryski i to sporo itp, ale za to dobre wyposażenie, silnik pracował równo i cicho, przebieg na blacie wynosił 184 000 km, Sprzedawca twierdził że taki miała przebieg jak ją odkupił, a Niemiec zgubił książkę serwisową, to Ja mu prosto w oczy powiedziałem że licznik jest cofnięty, nikt by mnie nie przekonał żadnymi argumentami, po prostu wiedziałem swoje, Handlarz tylko zrobił minę i nic w tym temacie już dalej nie mówił, w pakiecie dodatkowo były zawarte papierowe tablice z De, więc przyszła pora na spacer po giełdzie i przemyślenia czy warto Ją kupić ? koniec końców auto trafiło w ręce Wuja,
    z magicznym przebiegiem 184 000, jedyną twardą argumentacją tego Auta był silnik który potrafi łykać setki tysięcy kilometrów bez żadnych problemów. po powrocie do domu auto na drugi dzień pędziło w trasę do De, po tyg pierwszy serwis w PL, Olej, filtry rozrząd i inne elementy zawieszenia należało wymienić nie było tego dużo. późnej rejestracja,

    Przez 4,5 roku auto było w rękach Wuja który zrobił Nią 117 000km bez jakiejkolwiek awarii silnika. późnej jak wiadomo już w moim posiadaniu

    I teraz już aktualne informacje o mojej A4,

    Po sprawdzeniu przez Tytana historii Merivy i potwierdzenia przebiegu, przez cały tydzień miałem tylko głowie żeby w końcu spróbować sprawdzić przebieg mojej B5, także postanowiłem zadzwonić do ASO Audi i uzyskać jak najwięcej Info,

    Po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się ze mogę uzyskać dane tylko osobiście, już po kilku dniach zjawiłem się w ASO pełen nadziei że uzyskam długo pożądaną odpowiedź,

    I tak też się stało historia Mojej Audi w Niemczech stała przede mną otworem
    Pełen ekscytacji słucham pani z obsługi i zerkałem w monitor

    Ostanie wpisy z 2008r szt 2

    -Kwiecień przebieg 293 140 km

    -Sierpień przebieg 301 336 km

    Teraz tylko podliczyć i doliczyć swoje i wuja osiągnięcia i mamy całą układankę

    ale chwila jest jeszcze jeden wpis z 2009r

    -Czerwiec przebieg 184 000 km

    I tutaj wydaję mi się że doszła Wuja umowa z PL i zostało dopisane w bazie danych,

    Tak czy inaczej przybliżony przebieg mojej Audi to 474 000 km

    po ponad 6 latach udało mi odkryć prawdę

    Silnik chodzi świetnie nawet przy takim przebiegu, kopci tylko na czarno jak na starego dobrego Diesla przystało, na moje jednostka nie bierze oleju ani trochę doszły jedynie wycieki

    Za naszej kadencji nic z turbo ani sprzęgłem nie było robione, poprawek lakierniczych również nie doświadczyła.

    Sprawa wyjaśniona przynajmniej jeżeli chodzi o przebieg, dodam że przez te lata obserwowałem auto gdy tylko wracało do PL, Na podstawie swojej B5 mogę wyliczyć dokładniejsze zużycie elementów

    -Kierownica dopiero zaczęła się wycierać przy przebiegu 385 000, tak wychodzi z moich obserwacji

    -Na masce przy podobnym przelocie zaczynały pojawiać się odpryski

    Co do wnętrza auta plastiki są w idealnym stanie poza uchwytem drzwi od strony kierowcy lekko jest wytarte, fotele przednie bez przetarć i nadmiernego zużycia, jedynie boczek fotela kierowcy jest już lekko podgięty (posiadam fotele kubełkowe) po wnętrzu auta nikt mi nie wierzył że mam taki przebieg jaki jest na liczniku, (i tak tego skręconego). a to wszystko zasługa dbania o wnętrze i oczywiście wysokiej jakości materiałów wykończeniowych jakie stosuje Audi.

    Nie mam jakiś oporów by ujawnić na światło dzienne przebieg swojego, Choć inni na pewno stwierdzą iż ujawnienie prawdziwego przelotu jest niczym strzał w stopę, Jestem też dowodem że nie każde zakupione przeze mnie auto musi być taką pewną igłą jak Meriva,

    Przejdźmy do spraw eksploatacyjnych auto cały czas jeździ na 10w40, ubytek oleju zwiększył się do 600ml na 15tyś km, przyczyną tego jest są wycieki, z odmy i ponownie z węża od turbo

    Naprawy jakie nastąpiły w tym roku to:

    -Klocki i tarcze tył TRW 350zł
    -Łożysko tył...
    -Poduszki pod skrzynią biegów...
    -Uszczelniacz wybieraka dźwigni zmiany biegów 400zł
    -Końcówki drążków 130zł
    -Ustawienie zbieżności 0zł
    -Czyszczenie układu hamulcowego z wymianą wężyków z tyłu 120zł
    -Pranie tapicerki 0zł
    -Uszczelka pod pokrywą zaworów 65zł
    -Regeneracja dekielków felg 20zł
    -Regeneracja kierownicy pigmentem koloryzującym 35zł
    -Olej i filtry 230zł
    -Kilka innych małych drobiazgów 0zł

    Suma około 1350zł

    Jedynie na co poskąpiłem to gumy tylnej belki i naprawę klimy i później żałowałem ponieważ lato było upalnie, w następnym roku już będzie sprawna.

    Informacje o przebiegu swojego Audi można sprawdzić w dowolnym ASO AUDI i tylko w Audi.

    Obowiązkowo:

    -trzeba stawić się osobiście
    -być właścicielem pojazdu
    -posiadać dowód rejestracyjny i dowód osobisty,

    W ten sposób obsługa może sprawdzić historię auta w bazie danych, niestety nie może wydrukować informacji, jedynie możemy zobaczyć i sami zapisać interesujące nas informacje, dodatkowo może zostać wydrukowany rozkodowany NR Vin z wyposażeniem auta.

    Usługa jest bezpłatna

  15. #15
    Gontek
    Gość

    Domyślnie

    mylisz się nie we wszystkich audi tdi są koła dwumasowe to zalezy od wersji Silnika zdaża się że w wersji AFN jest koło a w niektórych nie ma

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •