Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Twoje Auto Budzyń Leśna 15

  1. #1
    JanuszJ
    Gość

    Domyślnie Twoje Auto Budzyń Leśna 15

    twojeauto1.otomoto.pl

    firma nazywa się Twoje Auto CENTRUM SAMOCHODOWE.

    Jakie są wasze opinie na jej temat?

    Ja niestety jestem niezadowolony, jechałem 250km żeby przekonać się że auto było bite, wbrew zapewnienią sprzedawcy telefonicznie, i oczywiście w opisie również zaznaczone było wyraźnie bezwypadkowe

  2. #2
    Lenad
    Gość

    Domyślnie

    Może było bezwypadkowe ale za to po "KOLIZJI"

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Termin wypadek w ruchu drogowym nie odnosi się do samochodu a do tego czy były ofiary, poszkodowani podczas zdarzenia czyli czy osoba uczestniczyła w kolizji ( bez ofiar i poszkodowanych, możliwe uszkodzenia ciała, które nie wymagają hospitalizacji powyżej 7 dni ) czy też wypadku ( hospitalizacja powyżej 7 dni, śmierć itp. ). Więc samochód po małej obcierce parkingowej czy drobnym zderzeniu z innym pojazdem bądź obiektem potocznie nazywamy pokolizyjnym a samochód, który ma poważne szkody, często towarzyszące takiemu zdarzeniu wystrzały poduszek powietrznych nazywamy powypadkowym. Więc z tymi terminami to raczej ostrożnie bo mogła być lekka kolizja, w której ucierpiały np. lampa, zderzak i kilka innych pierdół podczas powiedzmy potrącenia pieszego, który zmarł na miejscu bądź też wymagał hospitalizacji powyżej 7 dni a wedle prawa to wypadek. Ale czy wtedy samochód jest powypadkowy? To tylko taka mała dygresja.

  4. #4
    Lenad
    Gość

    Domyślnie

    ... i często może być tak, że samochód po wypadku może nie mieć prawie żadnych uszkodzeń a taki po kolizji będzie podobny do przysłowiowego
    przystanku ...

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Oczywiście. Dlatego ostrożnie z tymi nazwami bo nie raz spotkałem się z ludźmi, którzy auto po kolizji nazywali powypadkowym i obwieszczali wszem i wobec, że to szrot a samochód miał drobną stłuczkę wymagającą naprawy zderzaka i klapy.

    Swoją drogą, przeczytałem mój wcześniejszy post i dziwię Ci się, że cokolwiek z tego zrozumiałeś bo tak długich zdań składniowych dawno nie układałem. Pozdrawiam.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Miło powitać młodych .... nam "starym" już się nie chce ciągle o tym samym od lat pisać - wypadek - kolizja - stan licznika /przebieg bo to już przerabiane od xxxxx lat .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Dobre... ; ) Mój znajomy apropo licznika ma genialne podejście i takiego kupca to zawsze miło bym ugościł kawą czy piwem. Kupując samochód patrzy na wszystko, dosłownie wszystko tylko nie na stan licznika i ******ły typu rysa na zderzaku, uszczerbek na szybie. Ważne dla niego to: stan silnika, elementów zawieszenia itp. I zawsze mówi, że jak kupuje używany samochód to cudów nie wymaga byleby jego stan techniczny był wart ceny. I znów taki mały OT.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Muniek1310 - Ty chyba musisz tak gadać/pisać .....nie ważne skąd nie ważne ilu właścicieli byle silnik i skrzynia z zawiasem tuż za bramą komisu nie padła .... czyli cud jak do domu zajedzie ? ....brawo masz coś jeszcze ??
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Nie zrozumiałeś, sęk w tym jak gość szuka samochodu to nie jest typowy i pierwsze słowa jakie wypowiada do sprzedającego nie brzmią: "Ile samochód ma przejechane". Jak szuka samochodu 3-4 letniego to wiadomo, patrzy w papiery itp. ale mało interesuje go ile samochód ma przejechane bo wie, że to o niczym nie świadczy ( no może poza tym, że jeśli nie było robione turbo, dwumas czy cokolwiek z tych ważnych rzeczy ). Ale często jest tak ( z czym się spotkałem ), że ktoś sprzedaje samochód z wyższą cena od średniej powiedzmy o 2-3 tys. zł ( bądź wyższą ) a samochód jest ładnie utrzymany, wszelkie wymiany na czas, często towarzyszą temu odpowiednie papierki choć na zegarach jest magiczna liczba 250-350 tys. km.

    Miałem taki przypadek kiedy znajomy sprzedawał Fiata Stilo 1.9 JTD ( w sumie nie wiem czy ostatecznie udało mu się sprzedać ) kupcy przyjeżdżali, oglądali ale marudzili, że za drogo a samochód był fajnie doinwestowany ( usportowiony za kwotę ok. 10 tys. zł ) choć na liczniku było grubo ponad 200 tys. km. Ludzie w Polsce ciągle mają ten sam problem, za mało zarabiają ( często biorą kredyty na mieszkania, domy itp. ) a marzą o samochodzie, na który po prostu ich nie stać. I zamiast wybrać jakąś dobrą alternatywę ( przykład: Kowalski marzy o rodzinnym samochodzie VW Sharan ale go nie stać na taki, który byłby dobrze utrzymany więc kupi Sharana'a od handlarza, bitego lub z kręconym licznikiem albo co gorsza z obiema atrakcjami zamiast kupić powiedzmy Renault Scenic czy jakikolwiek inny i choć mniejszy, to często spełniałby swoją rolę ) to mierzą za wysoko a potem jest co jest a biznes się kręci.

    W sumie nie wiem, że rozumiesz mój tok myślenia...

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W sumie to ja nie wiem czy Ty rozumiesz mój tok myślenia ?
    Wybacz ale trochę wcześniej tu wpadłem niż Ty ....wiec pochyl głowę i poczytaj to co inni pisali już przed Tobą kilka lat temu
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Siedzę codziennie, wertuję te strony i to rozumiem. I to bez żadnego ale, ja tylko opisałem historię i podejście jakie miewają ludzie.
    <czapka z głowy>

  12. #12
    Lenad
    Gość

    Domyślnie

    Ja tam chyba kumam - każdy by chciał mieć autko,
    które robiło 2000km ROCZNIE i za pół ceny
    A to niezły sposób - najpierw ocenić wzrokowo, a potem spojrzeć na licznik - większość by zrobiła z*****o, że auto przy przebiegu dobrze ponad 200tys może wyglądać lepiej niż większość ze 120tys "NA LICZNIKU"

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Coś w ten deseń. Jednak warto powrócić do tematu.
    Zna ktoś firmę wymienioną w tytule albo miał z nią przyjemność? Negatywne albo pozytywne?

  14. #14
    Lenad
    Gość

    Domyślnie

    NIE znam TEj Firmy

  15. #15
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    JanuszJ konkret poprosimy - jakie auto, kiedy oglądałeś, jakie były "objawy". Bez szczegółów temat do kosza.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •