Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kupno samochodu

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Kupno samochodu

    Witam wszystkich. Chcę kupić samochód używany najlepiej od prywatnej osoby, nie od handlarza czy komisu, zresztą to to samo. Przed kupnem chcę go sprawdzić na stacji diagnostycznej, ale również chcę sprawdzić dokumenty i z tego powodu mam kilka pytań:

    Czy kupując samochód np. z Belgii muszę wykonać te same czynności co kupując samochód z Polski czy jeszcze coś dodatkowo????????

    Ja mam zmiar:

    -sprawdzić samochód na stacji diagnostycznej,
    -sprawdzić samochód w ASO-odnośnie przebiegu i napraw,
    -sprawdzić samochód na Policji czy nie był kradziony,
    -sprawdzić samochód w sądzie czy nie ma jakiegoś zastawu bankowego czy innego na nim,

    Co do ostatniego punktu, to nie jestem pewien, ale wyczytałem w internecie że tak można.

    Co byście jeszcze doradzili, czy odradzili, aby w miarę możliwości ustrzec się jakiegoś przekrętu.

    A jak sprawdzić np. czy samochód nie był zezłomowany za granicą, tak jak w Niemczech o czym jest dość głośno, czy taka informacja będzie w ASO?????????????

    Dziękuję za podpowiedzi.

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Trochę nieprecyzyjnie to napisałeś - chcesz kupić w Polsce od osoby prywatnej, która kiedyś kupiła coś sprowadzonego czy pojechać po niego na zachód? Jeśli w PL to wypadałoby odtworzyć historię auta - skąd je ma poprzedni właściciel, bo być handlarz/komis był etap wcześniej. Jeśli auto wtedy było sprowadzone to pytanie kto był właścicielem za granicą i jaką fakturę dostał wtedy kupujący - mówię o ryzyku wałka na vacie.

    Rejestracja auta w PL a sprowadzonego to dwie różne sprawy ale krok po kroku znajdziesz co i jak na każdej stronie z googla.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    kurcze wszystko jest napisane na forum
    I nie wszyscy handlarze to zło wcielone

  4. #4
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Poszukam jeszcze na forum, jak piszecie że jest opisane?

    W tej chwili zainteresowałem się samochodem sprowadzonym z Belgii jak napisał sprzedawca, on go kupił tam w komisie. Samochód jeździ już po Polsce na naszych blachach, ponad pół roku, ale w naszym "pięknym kraju" to raczej żaden argument, bo nasze urzędy jak szybko wydają decyzję pozytywną, tak szybko mogą ją zmienić na negatywną, a konsekwencje ponosi jak zwykle najsłabszy, czyli kupujący.

    Samochody z Polski może są łatwiejsze do sprawdzenia, ale wyposażenie ich, napisze delikatnie trochę rozczarowuje. Nie chcę jakiegoś full wypasionego egzemplarza, jednak znaleźć coś w miarę dobrze wyposażonego to jest nielada problem.

    Handlarze może nie wszyscy to przekręty, ale wydaje mi się że większość, oni chcą zarobić, a nasze prawo nie broni kupującego tylko cwaniaków, którzy znają się jak obejść nasze powiedzmy prawo.

  5. #5
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Nie napisałem, ale chodzi mi o samochód od rocznika 2008 i nowszy za max 30 tyś. zł.

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Sebo - akurat nasze urzędy cholernie RESTRYKCYJNIE podchodzą do rejestracji auta.
    Na tyle restrykcyjnie, że Niemcy chcą na naszym modelu rejestracji aut oprzeć swój model - bo aktualny ich model jest bardzo nieszczelny.
    Jeśli ktoś był wcześniej właścicielem auta - to jest dobrze, po prostu.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •