Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: C5 po lifcie 2004-

  1. #1
    marmor
    Gość

    Domyślnie C5 po lifcie 2004-

    Witam.
    Zdecydowałem się na zakup c5 kombi - w grę wchodzi rocznik 2005-2006 (po lifcie). Przeglądając forum powoli wątpię w zakup samochodu w naszym pięknym ojczystym kraju. Zdecyduję się raczej na wyjazd do Niemiec. Mam dylemat odnośnie silnika - trochę obawiam się diesla - czy słusznie ? Wiem, że najlepszym jest 2.0 HDI, ale te sprzęgła dwumasowe i filtry FAP...
    Ewentualnie do jakiego przebiegu warto takie auto zakupić aby posłużyło jeszcze długo ? Rocznie robię ok. 15-20 tys. km. I ostatnie pytanie - czy takie zdanie w opisie pojazdu powinno niepokoić ? Tłumaczenie wujka google :

    "Sprzedaż jest wykluczenie jakiejkolwiek gwarancji, korzystnie dla handlowców lub na eksport."
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jak samochód ma przebieg 100-150 tys.km to wszystko jest przed Tobą (dwumas,FAP,) jak ma z 250.000 km to już miał wszystko zrobione

    2.0 HDI to bardzo dobre jednostki. Unikaj 1.6 HDI ani to nie jeździ ani nie jest oszczędne.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    2.0 Hdi bardzo żywotne silniki , Picasso w mojej rodzinie (jest bez dwumasy i FAP-a) z 2004r ma obecnie ok 530 tys.km i ma się dobrze. Jak trafisz, dobry, zadbany egzemplarz nie będzie źle, dwumasę wymienisz jak będzie to potrzebne , FAP pożyje długo jak robisz trasy .
    Ten tekst możesz wrzucić w oryginale ?, a najlepiej daj link do auta.
    Pozdrawiam

  4. #4
    marmor
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi - początkowo zdecydowany byłem kupić 1.8 benzynę i wrzucić lpg, ale teraz zastanowię się poważnie nad dieslem (oczywiście 2.0 HDI). W Niemczech jest dużo ofert z przebiegami 200 -230 tys . i myslę, że tam przebiegi są uczciwie podane. U nas raczej nie zaryzykuję...
    Czesław555 - link do ogłoszenia :
    http://www.mobile.de/pl/marka/citroe...190161512.html

  5. #5
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    po zdjęciach trudno coś powiedzieć, w opisie mają że nie udzielają gwarancji i preferują sprzedaż dla firm lub na export. Nie wybieram takich aut do oględzin, chyba że leży na trasie, wtedy można przemyśleć czy obejrzeć czy nie. Masz trochę więcej aut na mobile.de w podobnym budżecie więc jest z czego wybierać
    Pozdrawiam

  6. #6
    marmor
    Gość

    Domyślnie

    Zgadza się - nie chodziło mi konkretnie o ten egzemplarz, tylko o to zdanie - widziałem podobnie brzmiące w kilku ogłoszeniach, a że jestem z natury podejrzliwy to obawiam sie, że z takim autem może coś być nie bardzo...
    Dzięki !

  7. #7
    macieq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmor Zobacz post
    Witam.
    Zdecydowałem się na zakup c5 kombi - w grę wchodzi rocznik 2005-2006 (po lifcie). Przeglądając forum powoli wątpię w zakup samochodu w naszym pięknym ojczystym kraju. Zdecyduję się raczej na wyjazd do Niemiec. Mam dylemat odnośnie silnika - trochę obawiam się diesla - czy słusznie ? Wiem, że najlepszym jest 2.0 HDI, ale te sprzęgła dwumasowe i filtry FAP...
    Ewentualnie do jakiego przebiegu warto takie auto zakupić aby posłużyło jeszcze długo ? Rocznie robię ok. 15-20 tys. km. I ostatnie pytanie - czy takie zdanie w opisie pojazdu powinno niepokoić ? Tłumaczenie wujka google :

    "Sprzedaż jest wykluczenie jakiejkolwiek gwarancji, korzystnie dla handlowców lub na eksport."
    Pozdrawiam.
    Po kolei:
    Do C5 jeżeli chodzi o diesla to silnik 2.0 HDI będzie najlepszy ze względu na satysfakcjonującą moc, spalanie oraz awaryjność. 1.6 HDI jest słabą opcją aczkolwiek nie dyskwalifikującą - po prostu masa C5 robi swoje. Jeżeli chodzi o sprzęgło z dwumasą to koszt części to ok 1800zł i raczej przy przebiegu ok 180-200 tys (prawdziwego) pewnie będzie do zrobienia. Jeżeli chodzi o eksploatację FAP'a to jeżeli ktoś nie jeździł tylko w koło komina nie powinno być problemów (jedynie być może potrzebne będzie dolanie płynu Eolys, który jest dosyć kosztowny - ok 150 zł/litr). W gamie benzyniaków silnik o pojemności 2.0 będzie optymalny ze względu na niską awaryjność oraz akceptowalną konsumpcję paliwa. Dobrze się gazuje.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •