Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: Auto od firmy z Rumunii

  1. #1
    Seba1977
    Gość

    Domyślnie Auto od firmy z Rumunii

    Witam,

    Upatrzyłem auto pochodzące z Francji, Kasa nie mała, pojemność powyżej 2 litrów.

    Jako że auto dziwnym trafem jest w rękach Rumuńskiej firmy mam wiele wątpliwości. Chcą abym przyjechał do nich do Rumunii po auto. Mają dokumenty rejestracyjne tego samochodu z adnotacją sprzedany i data 15.10.2013,
    Auto jest nadal na Francuskich blachach, twierdzą że ubezpieczone i mogę nim jechać.

    Teraz firma Rumuńska (zarejestrowana sprawdzałem po NIP) chce mi sprzedać na fakturę VAT ze stawką 24% taka jest w Rumunii. W dowodzie rejestracyjnym francuskim właściciel to firma leasingowa SAS.

    Rumuńska firma nabyła ten samochód fakturą zakupu od firmy węgierskiej ze stawkami 0% w listopadzie 2013.

    Czy wobec tego jeśli będę miał zakup z VAT 24% na osobę fizyczną sprawa z VATem się już definitywnie zamyka i nie będę ścigany przez US w PL o zapłacenie etc...?

    Jedynie pozostanie jeszcze do zapłaty akcyza 18,6% gdybym do tego musiał zapłacić VAT 23% transakcja zupełnie nieopłacalna.

    Poradzicie coś w temacie?

    Pozdrawiam,
    Seba1977

  2. #2
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Kasa nie mala a Ty chcesz jechac do rumunow w ciemno po samochod z francji ktory zostal zakupiony od wegierskiej firmy

    Powaznie?

    Zastanawiasz sie nad tym w ogole?

    Czy to jest samochod ktorego nie mozna kupic w polsce czy w innym cywilizowanym kraju?

    Tylko w rumunii slynacej z prowadzenia walkow na samochodach?

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    ale jak sprzedają z fv z wyszczególnionym VATem to mowy o przekręceniu podatku nie ma Niemniej, gdzie jak gdzie ale do Rumunii do auto bym się nie wybierał. Pokaż ogłoszenie, nie zgarnę Ci sprzed nosa, a przynajmniej będę się starać tego nie zrobić

  4. #4
    Seba1977
    Gość

    Domyślnie

    No OK, może Rumuńscy obywatele słyną z krętactwa, ale to przecież stereotyp, nie każdy obywatel Rumunii jest krętem - taką mam nadzieję.

    A oto ten wynalazek który upatrzyłem: http://www.napocaautomobile.autovit....C31150971.html

    Zdjęcia robione z początkiem stycznia 2014 we Francji, jak wynika z innych ogłoszeń tego sprzedającego na jednych ze zdjęć jest Audi na niemieckich tablicach z datą wystawienia 08.01.2014. Lokalizacja robionych zdjęć raczej Francja. W sumie to nie wiem w jakim stanie jest ten samochód teraz w ruminii, czy połowę elementów nie wymontowali z niego.

    Rzeczywiście brzmi to śmiesznie - jadę po samochód do Rumunii
    Ostatnio edytowane przez Seba1977 ; 24-01-14 o 00:57

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Przyjdzie moderator i Was pod-summuuje
    Do Rumunii ....tam ponoć jedynie ziemię można zaryzykować kupić .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #6
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Niezłe jaja.. Czytam i nie wierzę w to co widzę.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Na moje to polska skarbówka nie ma cię co ścigać, bo nawet jeśli komuś gdzieś VAT w tej karuzeli zginął to nie będą oni. Prędzej Węgrzy.

    Ja bym dał sobie spokój z Rumunią, drogo. Tu są lepsze okazje:
    http://www.gjejmakina.com/
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Się nabijaj A ja mam znajomego Albańczyka z Tirany właśnie... I wyobraź sobie czym się zajmuje? Handluje samochodami w Berlinie. Brzmi niewiarygodnie, prawda? A jednak...

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Nie chcesz niespodzianki to lepiej kup auto w kraju skąd się sprowadza, a nie z Rumunii. Zapewne w tej cenie nie znajdziesz ale trochę większej. będziesz spal spokojniej. Pracuje z Rumunką i powiedziała mi ze w Rumuni aut się nie kupuje, tam przekręt tak prosto zrobić ze chyba nigdzie indziej nie łatwiej. Radziła tez uważać na swoich obywateli gdyż w branży motoryzacyjnej u nich w większości szemrany element jest.
    Mimo to powodzenia.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Za 14 tys euro spokojnie kupisz podobny samochód na Zachodzie Europy- może nieco gorzej wyposażony, może odrobinę starszy, może z nieco większym przebiegiem- ale za to pewny.
    Za ok. 70-75 można również kupić taki samochód pochodzący z polskiego salonu

  11. #11
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seba1977 Zobacz post
    No OK, może Rumuńscy obywatele słyną z krętactwa, ale to przecież stereotyp, nie każdy obywatel Rumunii jest krętem - taką mam nadzieję.

    A oto ten wynalazek który upatrzyłem: http://www.napocaautomobile.autovit....C31150971.html

    Zdjęcia robione z początkiem stycznia 2014 we Francji, jak wynika z innych ogłoszeń tego sprzedającego na jednych ze zdjęć jest Audi na niemieckich tablicach z datą wystawienia 08.01.2014. Lokalizacja robionych zdjęć raczej Francja. W sumie to nie wiem w jakim stanie jest ten samochód teraz w ruminii, czy połowę elementów nie wymontowali z niego.

    Rzeczywiście brzmi to śmiesznie - jadę po samochód do Rumunii
    No tak, to rownie dobrze mozesz szukac takiego samochodu u handlarzy w gnieznie

    Z tym ze bedziesz mial blizej

    Chlopie zejdz na ziemie, pojedziesz tam wyciagniesz kase dostaniesz w leb i obudzisz sie w lesie bez forsy i bez auta

    Wpadl Ci w ogole taki scenariusz do glowy?

    I nie to nie brzmi smiesznie.

    Chcesz pojechac po samochod az do Rumuni, nie znajac jego stanu, nie wiedzac czy byl bity czy nie, czy nie byl kradziony, nie wiesz o nim nic i na miejscu o ile nie masz wiedzy tego nie sprawdzisz.

    Do tego nie znasz jezyka, nie znasz kultury, nie znasz miejsca, nie wiesz nic.

    To brzmi bardzo daleko od smiesznie.

  12. #12
    Seba1977
    Gość

    Domyślnie

    W sumie ryzyko jest spore, mam zamiar przejechać się z kolegami we trzech więc powinno być bezpiecznie. Auto pochodzi z Francji, sprawdzałem w serwisie Volvo potwierdzili mi naprawy według numeru VIN i przebieg też faktyczny.

    Człowiek, który chce mi sprzedać to auto ma firmę w Rumunii sprawdziłem jego NIP europejski wszystko się zgadza. Tylko adres rejestracji firmy jest na jakąś starą chałupę jak sprawdziłem w googlemap.

    W sumie to nie wiem z kim rozmawiam bo się nie przedstawia telefonicznie ani nie podpisuje się w mailach.

    Ale daliście mi do myślenia że ryzyko jest duże.

    Dodatkowo nie wiadomo co się działo z tym autem w Rumunii mogli przecież połowę auta wymienić, przełożyć silnik etc...

    Sprawdzałem europejskie rejestry aut skradzionych nie figuruje, w Volvo powiedzieli że nie miało poważnych napraw było leasingowane i jest historia wizyt w serwisie przebieg też się zgadza.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 24-01-14 o 10:38

  13. #13
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    I naprawdę nie ma bliżej nic ciekawego? Bierzesz w ogóle pod uwagę, że możesz sobie zrobić wycieczkę do Rumunii 'na pusto' ?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  14. #14

  15. #15
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Taka wycieczke rozmyslal bym tylko przy samochodzie ktorego wyprodukowali 10 sztuk i jest jeden na naszym kontynencie i akurat stoi w Rumunii

    W zadnym innym wypadku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •