Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: Wideorejestrator

  1. #1
    confuse
    Gość

    Domyślnie Wideorejestrator

    Szanowni koledzy i koleżanki z forum,

    Zwracam się do Was z prośbą o radę. Jako, że zbliżają się święta zaczynam się rozglądać za wideo rejestratorem do auta dla mego faceta pod choinkę. Budżet mam do 200zł. Chciałabym, żeby obraz był dobrej jakości, nagrywanie z dźwiękiem, tak żeby obraz w nocy też był w miarę okej (jak tak się da w ogóle).

    Jeżeli są jakieś parametry na które szczególnie powinnam zwrócić uwagę to też proszę o uświadomienie mnie. Ogólnie linki są mile widziane. Czy w wątku, czy też na prv.

    Dzięki

  2. #2
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam od kilku miesięcy rejestrator Prestigio RoadRunner 500. Nówki na Allegro to koszt 370-400zł. Ja kupiłem nówkę, ale od kogoś kto dostał go na prezent i okazał się nietrafiony dałem coś około 260zł. Z filmami z tego rej. można zapoznać się na Youtube. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z jakości filmów nagrywanych w dzień. W nocy rejestrator nagrywa kiepsko. Tzn. jakieś wymuszenie pierwszeństwa, czy inne przewinienia widać, ale numerów rej. już nie. Starałem się wybrać najlepszy stosunek ceny do jakości i chyba mi się to udało.
    Zależy jeszcze do czego ma służyć rejestrator. Jeśli tylko jako czarna skrzynka do udowodnienia winy sprawcy kolizji to wystarczą chyba najtańsze egzemplarze. Jeśli ma służyć do tworzenia filmów np. do publikacji na YT to lepiej byłoby zainwestować kilkaset złotych (600-1000) w coś bardziej profesjonalnego..

    Jeśli masz 200zł to wg mnie wybierz kilka modeli z okolicy górnej granicy, poszukaj filmów na YT (ale uwaga, niektórzy - sprzedawcy szczególnie - kantują w tym względzie) i wybierz ten który będzie robił najlepsze filmy w dzień. Bo w nocy, w tym budżecie, żaden nie będzie robił dobrych filmów.

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja od prawie 2 lata używam tego:
    http://allegro.pl/rejestrator-jazdy-...676419453.html , jeśli chodzi o jakość jest przyzwoicie jak na taki sprzęt jednak egzemplarz egzemplarzowi może być nie równy,
    był już wymieniony na gwarancji bo przestał działać poprawnie slot na kartę SD.

    http://allegro.pl/ak173-kamera-samoc...708596146.html ten niby to samo ale filmiki wyglądają gorzej znacznie.

    także przy kwocie 200PLN nic ciekawszego nie ma.

    Jeszcze kartę SD trzeba dokupić najlepiej 16 bo z 32 rożnie bywa

  4. #4
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Jako, że dobrze mi się Prestigio sprawuje to polecałbym Ci modele Roadrunner 300 Albo 310. Mieszczą się w budżecie (bez karty pamięci).

    Aaa, jeszcze dobrze byłoby jakby rejestrator który wybierzesz miał składany ekran. Moja pięćsetka niestety wyświetla obraz cały czas, i kierowcy z tyłu mogą widzieć, że nagrywam (o ile nie zasłonię rejestratora osłoną przeciwsłoneczną pasażera ).

    Jako ciekawostkę powiem, że chyba kiedyś trafiłem na kierowcę, który nie chciał być nagrywany Jechałem za nim kilka kilometrów, chyba się zorientował że mam rejestrator, bo zjechał na przystanek, dał się wyprzedzić i zaraz znów ruszył i jechał za mną kilka kilometrów

  5. #5
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    A jak w nocy z jakością? Bo słyszałem opinie, że poniżej 400 to nie ma co kupować, a też się czaje na taki gadżet Piszesz, że lepsza wersja to kicha, więc tutaj też nie będzie rewelki. Ale ogólnie jak to się ma.

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    w nocy widzisz tylko to co oświetlą swiatla twojego auta i to też w polowie ich zakresu

  7. #7
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak Tytan pisze. Nie wiem czy istnieją kamerki które robią filmy dobrej jakości w nocy. Przez dobrą jakość przyjmijmy możliwość odczytania tablic rej. mijanych pojazdów. Do tego potrzeba dobrego oświetlenia albo noktowizji

  8. #8
    confuse
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Właśnie zamówiłam Roadrunner 310. Mam nadzieję, że do wigilii dojdzie

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    http://flexiti.pl/ tu jest bardzo fajnie opisane dużo kamerek wraz z przejazdami

  10. #10
    Magn00m
    Gość

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podczepić się do tematu… http://www.truecam.pl/eshop/kamera-s...175350036.html - zastanawiam się nad kupnem. Podobno dopiero wprowadzają na rynek. Wygląda na bardzo ciekawy produkt… czy komuś z Was udało się już może nabyć i mógłby skomentować? Co o tym myślicie?

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    widziałem tylko ze na jedym forum ktoś to sprzedawał po krótkim czasie

  12. #12
    Magn00m
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    ...REGULAMIN...
    dzięki nie pamiętasz może, gdzie to widziałeś? może tam bym zasięgnął języka...
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 06-03-14 o 15:34

  13. #13
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    ja używam ROADRUNNER 300, parokrotnie przymierzałem się do wymiany na jakiś bardziej zaawansowany technologicznie bo wiadomo czas ucieka i technika idzie do przodu i wyszło mi że chyba nie warto. W dzień każda kamera z HD zapisze +-tak samo, w nocy i tak niewiele widać i to obojętnie co mamy. Pozostałem przy RR300
    Zdjęcia z RR300 wychodzą tak


    film nagrywa tak :

    http://www.youtube.com/watch?v=QCy4X...ature=youtu.be

    ja nie używam dźwięku, sorki
    rozdzielczość miałem ustawioną na 848x480
    jest też 1280x720 i tą zawsze używam ale jak widać kiedyś musiałem przestawić
    Pozdrawiam

  14. #14
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Sądzę, że moderatorzy za moment zgodnie z regulaminem wystawią Ci fakturę na 1000zł za reklamę no ale niech sami ocenią Twój post i podejmą decyzję
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Można też wash and go ,czyli dwa w jednym. Yanosik ma możliwość rejestracji w ustawionej pętli na dowolnym ( w miarę wydajnym) smartofonie. Jakość nagrania uzależniona jedynie od jakości optyki i softu.


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •