Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 44 z 44

Temat: Opony wielosezonowe (all season) vs. Opony Zimowe

  1. #31
    tj77
    Gość

    Domyślnie

    BTW: Jesteś pewny, że to maxxpl te filmiki wrzucał?
    Ojj, sorry. Już zmieniam. Nie jestem jeszcze zaznajomiony z nickami, hehe .

    Pirelli P Zero Nero All Season
    Jak rozumiem, pewnie szukasz szerszej opony niż moja skromna 185, dlatego ten model? Nie znam tej opony, wydaje mi się, że to jest właśnie taki amerykański AS, czyli w sumie opona raczej letnia... Zwróć uwagę czy ma ten znaczek: 3PMSF (charakterystyczna śnieżynka z trzema szczytami górskimi- możesz wygooglać, lub przeczytać test test: http://www.opony.com.pl/artykul/rapo...znych/?id=1087 ). Jeśli nie- oznaczenia M+S czy AS, nie za dużo znaczą (one tam często występują na oponach terenowych czy do SUV-ów używanych, gdzie jest śnieg praktycznie nie występuje). Co więcej, często jest tak, że opony oznaczone w USA jako AS, na europejskich stronach producentów już tych oznaczeń nie mają- są po prostu letnimi oponami. Spotkałem się z tym np. w przypadku Continental-a. Dlatego, na Twoim miejscu najpierw szukałbym opon na stronach polskich lub europejskich, żeby sobie nie mieszać w głowie . Zauważyłem, że często osoby, które sprowadziły auta ze Stanów na ich wersji opon całorocznych, negatywnie się na ich temat wypowiadają, i dla nich każde całoroczne są przekreślone. Być może i w Europie je dostaniesz, bo niektórzy sprzedawcy tak naprawdę nie wiedzą co sprzedają... W dodatku inny rozmiar tego samego modelu opony, może wpływać na inne opinie- jeden model jest lepszy w tym rozmiarze, drugi w innym itd.
    Ostatnio edytowane przez tj77 ; 09-11-13 o 00:33

  2. #32
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Wygląda na to, że rzeczywiście Pirelli jest na rynek US... bo raczej nie ma tego oznaczenia. Bez problemu jest dostępna w polsce.

    Przy rozmiarze 225/40/18 mogę to mieć w fajnej cenie... więc może wziąć jako letnie... zamiast budżetowych Barum czy Nexen?
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 09-11-13 o 01:33
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #33
    tj77
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze, tutaj nie pomogę . W tym rozmiarze, to nie mam zbyt dużego doświadczenia... Z tego co wyczytałem, kiedy porównywałem i szukałem opon dla siebie, to nawet europejskie AS nadają się tak do szerokości opony 205 mm, czyli właściwie do miejskich aut i kompaktów. Ile w tym prawdy? Sam mogę jedynie napisać jak to wygląda tylko w moim przypadku.
    Ostatnio edytowane przez tj77 ; 09-11-13 o 01:12

  4. #34
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    _ -Dante- na kole może i fajny wygląd ....ale naprawdę chcesz na szytkach jeździć? ...przecież nawet Twój pies torsji dostanie po killku kilometrach .

    cyt; .. "Przy rozmiarze 225/40/18 mogę to mieć w fajnej cenie... więc może wziąć jako letnie... zamiast budżetowych Barum czy Nexen?..."
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #35
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Do 18stek muszę brać 225/40... bo 225/45 jest już ok. 100/150zł droższa na sztuce i jest mniejszy wybór... a gumy mają być nowe... Teraz jeżdżę na 205/50/16 zimą, 225/45/17 latem i szczerze mówiąc, nie czuć jakoś różnicy...

    Jak już pisałem, Pirelli mogę mieć w cenie letniego Baruma, ew. Nexena...

    BTW: Mój pies nie narzeka... tak lubi jeździć, że jakby mógł, to sam by prawko zrobił
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #36
    matty
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tj77 Zobacz post
    To taki własny, niezależny eksperymencik.
    Zbliża się zima i zastanawiam się czy zimówki czy AS. Jak tam Twoje wyniki testów? Podzielisz się wnioskami?

  7. #37
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Wychodzi na to, że lepiej mieć 2 komplety... Najlepsze All Season to wydatek prawie 2 kompletów kół, ale za to duży kompromis. Nawet słabe opony zimowe, na śniegu/śliskim są lepsze od wielosezonówek.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #38
    tj77
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał matty Zobacz post
    Zbliża się zima i zastanawiam się czy zimówki czy AS. Jak tam Twoje wyniki testów? Podzielisz się wnioskami?
    Testy trwają. Na razie nie będę wyciągał daleko idących wniosków. Mogę dodać, że obecnie porównuję wielosezonowe Quatrac 3 z zimowymi TS850 i letnimi Dunlop SP Sport BlueResponse (kupiione na początku kwietnia).

    Napiszę tylko ogólnie, że jeżeli masz mocne, ciężkie auto- nie radzę iść w wielosezonówki (nawet te dobre), bo one są drogie i szybciej się zużyją niż 2 komplety opon sezonowych (tutaj mpDante ma rację). Możesz się zastanawiać tylko przy lekkim aucie, którym nie pokonujesz dużej liczby kilometrów (w tym przypadku nie będzie takiej różnicy jeśli porównuje się cenę i parametry, m.in. z uwagi na mniejszy rozmiar).

  9. #39
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2014
    Postów
    45
    Podziękowano Thanks Given 
    21
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Wracając do wcześniejszego posta:

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Ponoć idealną oponą na śnieg jest Dębica. Kiedyś czytałem test, w których pokonała czołówkę... ale co z tego, skoro na suchym i mokrym jest już mocno przeciętna... :/
    Dębica Frigo dokładniej mówiąc. Jeździłem i potwierdzam. Opona jak dla mnie fenomenalna - trakcja jak w Formule 1 (auto było lekkie i nie za mocne, klasa <1000cm3). Nawet w głębokim śniegu i błocie bez żadnych problemów. W czasie sezonu zimowego (nie wiem czy to było 2010/11 czy rok później, ale zima była bardzo nieciekawa z dużą ilością śniegu) jeździłem po 100 km dziennie, żadnych incydentów (ale jeździłem też raczej ostrożnie).
    Całkowity przelot na oponach około 60 kkm, przez nieodśnieżone miasto i tak dalej. Bardzo dobrze je wspominam.

    Za to z drugiej strony, opona letnia, Dębica Passio.. lepiej nie wspominać. Szczególnie na mokrym i powyżej 70 km/h.

  10. #40
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Racja, Passio delikatnie mówiąc są bardzo przeciętne, na mokrym to pewniej się czuję na zimówkach. A oponki AS użytkuje dziadek w CC 700 i nie narzeka (Navigator 1) No ale to są prędkości 60-70 max w piękną pogodę za dnia, więc średni materiał porównawczy.

  11. #41
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dębica ma nową oponę letnią Presto, która w testach już ma coś do powiedzenia. Oczywoście, nadal jest w okolicach połowy stawki, ale dorównuje oponom bardziej uznanych marek jak BFGoodrich czy Kleber. Rozmiarowo chyba do 16".
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #42
    gasthar
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie ostatnio czytałem o oponach całorocznych i jestem ciekaw jaka jest wasza opinia na ich temat? Warto czy nie? Lepsze dwa komplety zima/lato czy całoroczniaki ?
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 01-06-17 o 14:04

  13. #43
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    W jednym samochodzie mam dwa komplety, a w drugim całoroczne, kupione rok temu. Zimą na nieodśnieżonych drogach jeździło się podobnie jak na zimówkach, latem też ok. Samochód użytkowany tylko w mieście. Myślę, że do jazdy w mieście jest to dobre rozwiązanie.
    Zależy kto ile, gdzie i jak jeździ.

  14. #44
    Palestra
    Gość

    Domyślnie

    Do miasta jeszcze ujdzie ale na drogach bardziej nie odśnieżonych gminnych czy górzystych to raczej nie polecam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •