Preparat czyszczący układ paliwowy.Forté Advanced Diesel. Zastosowałem. Opis.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8
Pokaż wyniki od 106 do 113 z 113

Temat: Preparat czyszczący układ paliwowy.Forté Advanced Diesel. Zastosowałem. Opis.

Starszy użytkownik czeslaw555 jest na dobrej drodze Avatar czeslaw555
    Podziękowania
    114
    Podziękowano 409 razy w 302 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Opis p.Rafała ( Lubuskie) po zastosowaniu Forte Advanced... :
    "Witam,
    Zawsze lubiłem auta w których mogłem sobie pogrzebać. Z racji tego przy zakupie auta szukam takiego który jest bardzo dobrze wyposażony lecz z małymi wadami gdzie obywatela Niemiec od razu rozbolała by głowa. A wiadomo Polak potrafi – ponaprawiać i śmigać. Zakupiłem Fiata Cromę 1.9 JTDm 16v 150 koni skóry, navi, itp. itd. Przebieg 176 tys. Auto bardzo komfortowe. Bardzo przystępna cena, nie rozbity, małe stuki w zawieszeniu, silnik zamulony – nierówna praca – czyli coś tam siedzi. W zasadzie gdyby to byłą nawet dwumasa to jeszcze się opłaca. Poczytałem o bolączkach tego silnika metodach diagnozy (laptop+kabel+FiatEcuScan) itp. W zasadzie zawieszenie naprawiłem i przyszedł czas na silnik. I tu konkretnie wady jakie u mnie występowały:
    - przy zimnym silniku nierówna praca przez jakieś 5 km małe stuki, szarpanie silnikiem
    - po rozgrzaniu chodzi w miarę dobrze
    Poczytałem i pierwsze wnioski – padnięty wtryskiwacz, dwumasa, akumulator ?
    W przypadku dwumasy – coś bym raczej słyszał przy rozgrzanym silniku, drganie *****u sprzęgła szarpanie przy nagłym przyspieszaniu – nic takiego na razie nie występuję. Raczej jeszcze nie to...
    Wtryskiwacze ? Pojeździłem troszkę na lepszym paliwie z dodatkami czyszczącymi, parę razy przegoniłem auto na autostradzie – pododawałem troszkę dodatków do czyszczenia wtrysków z stacji paliw- w zasadzie kultura pracy silnika uległa poprawie (niestety nie na długo) ale nierówna praca silnika na zimnym dobijała mnie co poranek. W zasadzie powinienem też przeczyścić z sadzy zawór egr, kolektor ale dalej chciałem zgłębić temat wtryskiwaczy. Na to czas jeszcze przyjdzie. Podłączyłem komputer, w moim przypadku prawidłowa dawka paliwa powinna się mieścić między (-1 a 1). Przekroczenie normy widoczne jest na wtryskach 1 i 4 i to na rozgrzanym silniku.(dołączony scan) W zasadzie nie były to zabójcze przekroczenia ale ciekawiło mnie czy w tym temacie coś jeszcze można zrobić.
    Moje zainteresowanie padło na produkty Forte a dokładnie na Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner. Produkt markowy wg forumowiczów lepszy niż na stacjach bezynowych – myślę spróbuję. Zalalem dodatek na cały bak paliwa. Pech sprawił że w danym okresie prawie nie wyjeżdżałem na autostrady i praktycznie 90 % jazy odbywała się po mieście przy prawie rozgrzanym silniku- tak 50% gaszenie po 25 km, 50 % gaszenie po 8 km.
    Założyłem że to powinien być rzetelny test i zrobiłem taki :
    - odczytanie stanu wtrysków przed zastosowaniem (obrazek 1)
    - odczytanie stanu trysków po wypaleniu baku (obrazek 2)
    - odczyty z komputera pokładowego o ilości przejechanych km, spalaniu itp. (obrazek 3)
    - odczytanie stanu wtryskiwaczy po jakimś czasie i sprawdzenie czy jakikolwiek efekt się utrzymał. (obrazek 4).
    Po tej całej procedurze ( ładnych parę miesięcy) jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o przeczyszczenie wtryskiwaczy. Scany mówią same za siebie. Wskazania wróciły do normy (w zasadzie fabryczne) i co najważniejsze utrzymują się. Silnik po rozgrzaniu pracuje jak rakieta, rewelacja. Jeżdżę teraz na normalnej ropie. Polecam osobom które mają problem z wtryskami i nie dają szybko za wygraną. W planach czyszczenie egr, sprawdzenie akumulatora (w temacie dogrzewania świec żarowych przy odpalaniu). Zobaczymy co dalej.
    Pozdrawiam Rafał"

Za zgodą autora tego opisu p. Rafała podaję jego adres mailowy:
    r_ziemba@wp.pl
    P.S. Cały opis i skany do obejrzenia na moim blogu.

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.
    Wyłącz serce, włącz myślenie, a kupisz dobre auto
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Użytkownik macieq jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 2 razy w 1 wiadomości
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

Ja polecam do diesli specyfik sprzedawany w ASO Peugeot/Citroen (lub allegro): HDI Unik+

Podziękowania
    114
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

ja pozostaje przy Forte

Podziękowania
    114
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Odświeżam temat, polecam, to nie ściema, to działa

5. Następujący użytkownik dziękuje czeslaw555 za tą użyteczną informację:

tomaszek (29-12-14)

Nowicjusz gormon jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    1
    Podziękowano 0 razy w 0 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

czy można to bezkarnie stosować z samochodem wyposażonym w DPF ?

Podziękowania
    114
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

można , ja osobiście Forte stosuję w każdym swoim aucie.
    Zmodyfikowałem trochę całą procedurę, a właściwie uzupełniłem o jeden element więcej. Forte stosuję profilaktycznie co 10 tys.km. czyli wlewam na bak, wyjeżdżam do rezerwy i na kolejny bak zalewam 120 mlg Olej 2T ( w moim przypadku dodaję olej Ravenol). Olej ten dodaję 2-3 razy na przebiegu 10 tys km.

Stosuję Ravenol , tutaj masz całe info http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogspot.com/p/z.html z linkami do poczytania. Stosuję to już od długiego czasu, nie wiem na ile przedłużam żywotność, wiem że nie mam żadnych problemów z układem paliwowym, wtryskiwaczami, silnikami , resztę co się dzieje itd. masz w tym wątku.

Starszy użytkownik Jakoob jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    300
    Podziękowano 366 razy w 302 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Bałbym się mocno o FAP/DPF w kontekście oleju 2T. Nie mówię złośliwie - weź tylko pod uwagę ile nagaru zostaje po takim oleju. Jak miałem naście lat, jeździłem różnymi motorkami i naprawdę czarno widzę to "dosmarowywanie".
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Podziękowania
    114
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

poczytaj np to http://peugeotklub.pl/showthread.php...+dwusuw%C3%B3w długie ale wyjaśnione jest wszyto.
    W skrócie, nie każdy olej 2T się nadaje do DPF/FAP, musi spełniać kryteria spopielenie się, te polecane/zalecane są OK. "Dosmarowuje" swoje auta już ok 200-250 tys.km i jakoś złych odczytów nie mam z kompa, FAP nie zapycha się więcej niż normalnie. Na plus np w C 5III jaką miałem , zniknęły opiłki w filtrze paliwa , jest też zawsze ciut cichsza praca, wg.mnie to zasługa smarowania,nie ma co się bać, nie jest to groźniejsze od Eco aut VW
    Nie namawiam nikogo do stosowania, ale ja nie zauważyłem nic negatywnego, ani na kompie, ani w żaden inny sposób, a km. przejechane francuzami są faktami że jeżdżę bez przygód
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 13-11-15 o 13:13

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia