Preparat czyszczący układ paliwowy.Forté Advanced Diesel. Zastosowałem. Opis.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 113

Temat: Preparat czyszczący układ paliwowy.Forté Advanced Diesel. Zastosowałem. Opis.

Starszy użytkownik czeslaw555 jest na dobrej drodze Avatar czeslaw555
    Podziękowania
    113
    Podziękowano 408 razy w 301 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie Preparat czyszczący układ paliwowy.Forté Advanced Diesel. Zastosowałem. Opis.

Środek który zastosowałem w moich autach.
    http://www.forte-nwe.pl/produkty/for...el-conditioner
    http://sprowadzanieaut-czeslaw555.bl...s-co-moge.html

Preparat czyszczący układ paliwowy. Forté Advanced Diesel .
    Stosowałem STP i inne środki. Jednak podczas wymiany oleju na zaprzyjaźnionym warsztacie, rozmowa zeszła na tematy właśnie zasyfionych układów. Mój mech dał mi taką jedną flaszkę na próbę.Powiedział że ten środek jest dostępny a właściwie powinien być dostępny tylko w warsztatach samochodowych i że oni używają go gdy auto już zdycha. Nie zaczynają od grzebania i szukania przyczyn, tylko zalewają w proporcji zupełnie innej (na mniejszą ilość paliwa) "płuczą" cały układ poprzez pracę silnika na wolnych obrotach itd. Najczęściej po takiej "naprawie" więcej nie trzeba nic robić . Oczywiście jak są uszkodzone jakieś elementy to tego nie naprawi ale mech mówi że w większości przypadków jest tylko syf w układzie i to duży i środek wtedy sprawdza się w 100%

Oceńcie sami czy warto go zastosować.

Skrócony opis :
    Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner rozwiąże twój problem z uruchomieniem Diesla. Użyj go, aby przeprowadzić czyszczenie układu paliwa, włącznie z wtryskiwaczami. Usuń zanieczyszczenia z zaworu EGR, mechanizmu zmiennej geometrii VGT w turbosprężarce, kolektora ssącego z rowków i pierścieni uszczelniających cylindry.
    Korzyści ze stosowania:
    Czyszczenie całego układu paliwowego silnika diesla, m.in. zbiornika paliwa, pompy paliwowej z parafiny i wody oraz innych zanieczyszczeń. Czyszczenie wtryskiwaczy
    Trwale smaruje wysokociśnieniowy system wtryskowy silników diesla.
    Minimalizuje gromadzenie się nagaru i laku, który tworzy się w rowkach i na pierścieniach tłokowych, na skutek występowania zanieczyszczeń w oleju silnikowym, powstających w wyniku przedmuchu gazów z miski olejowej.
    Podwyższa efektywność spalania i minimalizuje ilość zanieczyszczeń w układzie dolotowym, tworzących się w wyniku działania systemów EGR i przewietrzania skrzyni korbowej.
    Minimalizuje ilość sadzy, gromadzącej się w filtrach cząsteczek stałych, podnosząc efektywność spalania mieszanki.
    Minimalizuje korekcję czasu wtrysku wtryskiwaczy poprzez polepszenie składu mieszanki.
    Zmniejsza proces utleniania się paliwa, a szczególnie w bio-paliwach i mieszankach z paliwem o normie EN 590, zapobiegając jednocześnie rozrostowi drobnoustrojów w zbiornikach paliwowych.
    Skutecznie usuwa parafinę z pompy i filtra paliwa. Zapobiega procesowi kłaczkowania paliwa i w jego wyniku zapychania się parafiną filtra paliw.

Test na własnych autach.
    Na pierwszy ogień poszedł Citroen Xsara Picasso z 2005r. 2.0 HDi 90km. Przebieg w pobliżu 500 tys km. Auto w rodzinie od 3 lat. Przez ten okres oprócz napraw w zawieszeniu (wiadomo jakie mamy drogi), wymieniono tylko zawór EGR. Po wlaniu do baku w/w preparatu i przejechaniu pierwszych 300km zauważalne zmiany w pracy silnika. Chodzi ciszej , równiej , dynamika też nieznacznie wzrosła. Auto używane do miasta , więc robi niewiele km. Test trwa nadal.

8.09.13
    Przejechałem się Picasiem po obwodnicy. Auto przejechało po użyciu środka ok 800 km.
    Wyraźnie odczuwalne zwiększenie mocy, dynamiki silnika. Spalanie na kompie spadło średnio o ok 0.4 L/100km. Silnik pracuje znacznie ciszej. Nie jest źle
    Przy kolejnej wymianie oleju , przetestuję czyszczenie silnika .

Drugie auto Citroen C5 III 2.0 HDi z 2009r. 140km.
    Miałem przed sobą do pokonania wiele kilometrów postanowiłem użyć wyżej wymienionego preparatu.
    Nie miałem zastrzeżeń co do pracy mojego silnika który po przejechaniu ok 200 tysięcy km pracował i pracuje dobrze , choć bywa że czasami na wolnych obrotach lekko nierówno. Dynamika jego jednak była na przyzwoitym poziomie.
    Zalałem. Wyruszyłem w długą drogę. Po przejechaniu ok 250 km pierwszy postój. Podnoszę maskę wyraźna słyszalna różnica w pracy silnika, wtryskiwacze, "chodzą" ciszej, silnik też pracuje równiej .Po dotarciu do celu, czyli po przejechaniu dodatkowych ok 900 km. kolejne podniesienie maski. Wtryskiwacze pracują jeszcze ciszej , silnik zupełnie nie trzęsie , pracuje bardzo równo. Praca jego przypomina pracę trochę brzmienie silnika benzynowego. Wyruszam w dalszą podróż, przejechane kolejne 800 km. Po środku w baku nie ma już śladu, jednak zmiany nie zniknęły a wręcz przybyło ich . Zmiany to znaczny spadek spala ON , po parokrotnym zatankowaniu średnia spalania spadła o 0.7 L/100km, taka różnica wychodziła z obserwacji średniej spalania jaką wskazywał komputer pokładowy jak też z fizycznego sprawdzania spalania, czyli sprawdzanie od tankowania do tankowania, oczywiście do pełna. Dynamika, przyspieszanie też uległy zmianie na plus.

05.09.13.
    Trasa zakończona , przejechałem łącznie po zalaniu środka ok 2100 km.
    Silnik nadal utrzymuje przyjemne brzmienie dla ucha, pracuje równiej na wolnych obrotach ale co najważniejsze, zdecydowanie przybyło mocy. Subiektywne wrażenie jest takie jakby przybyło o wiele więcej koni mechanicznych. Przy wyprzedzaniu na naszych krajowych drogach, przyspieszenie zaskakuje dynamiką, znacznie szybciej rozwija prędkość, co jest dosyć ważne, wiadomo dlaczego.
    Po przyjeździe do domu, podpięcie kompa i wyraźne wyrównanie dawek na wtryskiwaczach.

Gdybyś potrzebował więcej informacji, pytaj.
    Dla niedowiarków mogę zaproponować odstąpienie (odpłatnie, ja też za niego płaciłem)flaszki specyfiku, niech zaleją, sprawdzą i.... opiszą swoje odczucia po użyciu, tutaj na forum.

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.
    Wyłącz serce, włącz myślenie, a kupisz dobre auto
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Nowicjusz Konsolex jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 2 razy w 1 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Linki nie działają

Podziękowania
    113
    Siła Reputacji
    10

Moderator S Tytan stawia pierwsze kroki Tytan stawia pierwsze kroki Avatar Tytan
    Podziękowania
    2,919
    Podziękowano 2,655 razy w 2,026 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

ile ten preparat do paliwa kosztuje? jak dotąd stoswałem STP czarny
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Starszy użytkownik DRED jest na dobrej drodze Avatar DRED
    Podziękowania
    84
    Podziękowano 29 razy w 25 wiadomości
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie

85 zł buteleczka
    może ford g...wort ale jedzie sie jak lord

Podziękowania
    113
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

to na Allegro (i to drożej) i jest to sprzedaż bez zgody dystrybutora. Środek ten jest do czyszczenia w warunkach warsztatowych, ja zastosował go profilaktycznie w czasie jazdy, a wyszło że jednak jakieś spore chyba ilości syfu miałem. Przy stosowaniu w profilaktyce zalewa się go co 12-15 tys km.Jednak mam możliwość zakupu tego środka od mojego mechanika, jak długo nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 08-09-13 o 12:42

Podziękowania
    113
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Ludzie nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, że są różne produkty działające lepiej lub gorzej i lepiej lub gorzej rozpuszczające zanieczyszczenia. Obserwuję , że najczęściej powtarzana teza to: „ nawet jak ten środek zadziała to rozpuszczając złogi w baku lub na wtryskiwaczach zablokuje silnik i wtedy będzie dopiero jazda” . Koniec
    Trudno sobie wyobrazić, że produkt wchodzi łagodnie w reakcję z zanieczyszczeniem i rozpuszcza je warstwa po warstwie, po prostu zmieniając go z formy stałej z powrotem na fazę płynną. Mało tego na tyle płynną, że miesza się ten rozpuszczony brud homogenicznie z środkiem i paliwem lub olejem ( w zależności co czyścimy) i w żaden sposób nie może zrobić krzywdy silnikowi. Nie dość że czyścimy wtryskiwacze to w tym samym czasie zostanie oczyszczony katalizator i sondy lambda to już zupełnie nie wierzą ale oczywiście nikt tego nie ma ochoty zweryfikować ale ma ochotę napisać, że to nie możliwe. Prawda jest taka , że jeżeli po wykonaniu pełnej procedury naprawczej Forte dany wtryskiwacz nie działa , dopiero wtedy możemy powiedzieć jest uszkodzony. Nie ma żadnych szans stwierdzić , nawet po wyjęciu go z silnika, czy jest uszkodzony czy tylko zanieczyszczony. Potwierdzą to wyspecjalizowane warsztaty zajmujące się taką naprawą.

Starszy użytkownik PathLiner jest na dobrej drodze Avatar PathLiner
    Podziękowania
    305
    Podziękowano 346 razy w 206 wiadomości
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

powiadasz Czesiu, że teraz w chemię dodatkowo wszedłeś?
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

9. Następujący użytkownik dziękuje PathLiner za tą użyteczną informację:

tomaszek (14-09-13)

Podziękowania
    113
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

a tak zupełnego przypadku. Zastosowałem w swoich autach, opisałem to i spodobało się komuś . Będzie może dodatkowe zajęcie.
    Opisy nie były sponsorowane . Lata w handlu wykształciły chyba taki język.
    Pytaliście się o cenę. Zapłaciłem 77zł
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 14-09-13 o 07:39

Starszy użytkownik sardzent jest na dobrej drodze Avatar sardzent
    Podziękowania
    37
    Podziękowano 97 razy w 67 wiadomości
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie

OT kontaktowalem sie z dystrybutorem i odpowiedzial mi nijaki Pan Roman bardzo mily i konkretny czowiek,
    na pierwsze uzycie polecil combo czyli
    Forte Gas Treatment + Forte Fuel System Cleaner na pelen (okolo 50L) zbiornik

Moderator S Tytan stawia pierwsze kroki Tytan stawia pierwsze kroki Avatar Tytan
    Podziękowania
    2,919
    Podziękowano 2,655 razy w 2,026 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

zalałem specyfik zakupiony od Czeslawa przed weekendem na około 45l paliwa machanelem niecałe 700km ,Zaleje do pełna i zobacze czy miałem brudny silnik
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Podziękowania
    113
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Cytat Napisał sardzent Zobacz post
    OT kontaktowalem sie z dystrybutorem i odpowiedzial mi nijaki Pan Roman bardzo mily i konkretny czowiek,
    na pierwsze uzycie polecil combo czyli
    Forte Gas Treatment + Forte Fuel System Cleaner na pelen (okolo 50L) zbiornik
    http://forte-nwe.pl/Fuel-System-Cleaner

Moderator S mpDante jest na dobrej drodze Avatar mpDante
    Podziękowania
    1,821
    Podziękowano 592 razy w 399 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Trochę mi to marketingiem zalatuje... jestem ciekaw czy Tytan coś zauważy
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Podziękowania
    113
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Gdy ktoś napisze na dowolny temat podając nazwy, zawsze to będzie w pewnym sensie marketing lub marketing. Tak już jest. Jednak nie mamy wpływu na opinię Tytana i każdego innego kto wyrazi tutaj swoją opinię.

Starszy użytkownik sardzent jest na dobrej drodze Avatar sardzent
    Podziękowania
    37
    Podziękowano 97 razy w 67 wiadomości
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie

@ czeslaw555
    wiem co to :-) pytalem u zrodla ;-)

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu