Preparat czyszczący układ paliwowy.Forté Advanced Diesel. Zastosowałem. Opis.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 113

Temat: Preparat czyszczący układ paliwowy.Forté Advanced Diesel. Zastosowałem. Opis.

Moderator S mpDante jest na dobrej drodze Avatar mpDante
    Podziękowania
    1,821
    Podziękowano 595 razy w 401 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Z jednej strony bym tego spróbował, ale z drugiej... tak jak mówisz, bez diagnostyki przed i po, nie ma co osądzać.

Z kolei osoby związane na co dzień z nowoczesnymi silnikami zalecają daleko idącą ostrożność w przypadku preparatów do paliw. Nowe silniki, a właściwie sterujące nimi komputery, rozpoznają zmiany w składzie paliwa i dostosowują pracę jednostki napędowej do tych zmian. Ale oczywiście w pewnym zakresie. Istnieje niebezpieczeństwo, że komputer nie wykryje np. spalania stukowego czy zbyt wysokiej temperatury spalania, a to już może okazać się niebezpieczne dla silnika. Nie ma większego sensu stosowanie dodatków paliwowych w przypadku nowych aut. Tutaj znacznie lepszym rozwiązaniem jest tankowanie co jakiś czas (a jeszcze lepiej zawsze) najdroższego paliwa, które również zawiera komponenty czyszczące. Dopiero po dużym przebiegu lub po zatankowaniu paliwa wątpliwej jakości warto się pokusić o zastosowanie dodatków. Wlewasz na własne ryzyko Dodatki wlewane do baku w rozsądnych ilościach w pewnych przypadkach mogą pomóc. Gdy silnik był względnie dobrze traktowany i jeździł na dobrym paliwie, to wtedy taki specyfik skutecznie oczyści wtryskiwacze naturalnie zabrudzone po wieloletniej eksploatacji. "Często się jednak zdarza, że preparat zastosowany w zbyt dużej ilości rozpuszcza gumowe elementy w zbiorniku" - mówi Dariusz Perzanowski z Auto-Szpacza Serwis. Natomiast Karol Kiełbasiński z Roto Service twierdzi: "Nie warto stosować preparatów do paliw. Nie znam nikogo, kto wlał do paliwa jakiś specyfik i zauważył poprawę. Zazwyczaj jest odwrotnie - okazuje się, że awaria została spowodowana użyciem jakiegoś wynalazku".
    Przy użyciu tych środków warto jednak być ostrożnym, o czym mówią przedstawiciele koncernów paliwowych. Także pracownicy warsztatów samochodowych uważają, że zazwyczaj wystarczy wlewać dobry olej napędowy.
    Nie można powiedzieć, że dodatki do paliw powodują awarie Trudno jednoznacznie ocenić zasadność lub bezzasadność użycia dodatków. Jeżeli dolanie specyfiku nie spowoduje przekroczenia dopuszczalnych norm dla paliwa, to decyzja co do konieczności ich użycia należy do właściciela auta. W przypadku awarii nie da się łatwo stwierdzić, jaki wpływ miał specyfik, a jaki sposób użytkowania.
    Gdy pojawiają się wątpliwości, można przeprowadzić ekspertyzę. Jedynym miarodajnym sposobem określenia wpływu preparatu jest przeprowadzenie badań laboratoryjnych i na hamowni. Ale takie badania powinni przeprowadzać sami producenci specyfików i to z każdym rodzajem silnika. Wtedy wiedza na temat działania dodatku byłaby pełna.
    Samochód powinien jeździć tylko na czystym paliwie Nie powinno się stosować żadnych dodatków. Każde paliwo, które kierowcy tankują na stacjach, powinno spełniać odpowiednią normę. Komputer sterujący pracą silnika jest zaprogramowany do określonego rodzaju paliwa i dodatek może niekorzystnie wpłynąć na pracę jednostki napędowej. Dodatkowo preparat może wpłynąć negatywnie na temperaturę spalania i zmniejszyć trwałość silnika. Gdy konieczna będzie jego naprawa, może się zdarzyć, że mimo posiadanej gwarancji trzeba będzie zapłacić za remont z własnej kieszeni. Co prawda nie możemy zabronić stosowania dodatków, ale każdy użytkownik robi to jednak na własną odpowiedzialność.
    Paliwa motorowe produkowane przez renomowanych wytwórców zawierają kompletny zestaw dodatków uszlachetniających. Nie ma zatem potrzeby stosowania dodatkowych specyfików. Zwykle efekty takiego poprawiania paliw albo są żadne, albo wręcz odwrotne od zamierzonych. Niefachowe zastosowanie dodatku może nawet doprowadzić do zatrzymania silnika. Taka sytuacja może np. wystąpić przy niefachowym użyciu depresatorów. Stosowanie benzyny "fabrycznie" uszlachetnionej pakietem dodatku detergentowego gwarantuje utrzymanie w czystości całego systemu zasilania w pełnym cyklu eksploatacyjnym - nie tworzą się osady, których głównym składnikiem jest węgiel, bardzo dobry izolator.
    źródło: http://www.auto-swiat.pl/1-specyfiki-do-paliw-100
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 23-09-13 o 13:02
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.
    -

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Moderator S Tytan stawia pierwsze kroki Tytan stawia pierwsze kroki Avatar Tytan
    Podziękowania
    3,163
    Podziękowano 2,806 razy w 2,143 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Auto Świat jakby na tym specyfiku było logo VW lub Audi to był by na 1 stronie

Mój dci żyje po wypiciu buteleczki i niczego na minus nie odczułem jakiś tydzień wcześniej wymieniłam filtr paliwa pytałem czy zalać to przed czy po wymianie powiedzieli że zdecydowanie po (nieautoryzowany serwis Renault)
    Lali to do dcikow gdzie były jakieś oznaki zlej pracy wtryskiwaczy jako pierwszą bezinwazyjną metodę.
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Starszy użytkownik czeslaw555 jest na dobrej drodze Avatar czeslaw555
    Podziękowania
    115
    Podziękowano 411 razy w 304 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

do do tego żeby lać te lepsze paliwa ale chyba najrozsądniej lać na zmianę raz lepsze raz to tańsze tak 50/50 . Lepsze jest bardziej suche , auto fajnie ciągnie, równiej pracuje, jednak po jakimś czasie miałem w moim W203 nieprzyjemne dźwięki dobiegające z silnika. Wtedy jeszcze nie znałem Forte, lałem LM, efekt był taki że wszystko wracało do normy "dźwiękowej" jeżeli chodzi o silnik. Potem lałem STP i Xeramix (chyba tak to się nazywa). Po wypaleniu specyfiku jednak Merc szybko wracał do klekotania.
    Tankując gorsze paliwo jest w nim więcej "smaru" ale i siarki i znowu możliwość większego powstawania nagaru. Obecnie leję na przemian lepsze i gorsze i co jakiś czas dolewam Forte. Przejechałem po zalaniu ja na razie ok 6 tys.km i jest dobrze Choć teraz mam inne auto i trudno się odnieść jakby się W203 zachował. Tutaj jest OK .

Wyłącz serce, włącz myślenie, a kupisz dobre auto

Podziękowania
    115
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

z forum mazdy, tak wczoraj opisał jeden forumowicz :
    " Witam
    Chciałem opisać ciekawy przypadek jaki wystąpił u mnie w firmie. Mianowicie Nasz Klient w Niemczech zatankował Avensisa 2,2 diesel 150KM około 15 litrami benzyny (bynajmniej tak twierdził), jak się zorientował co zrobił postanowił resztę uzupełnić olejem napędowych, zbiornik w Avensisie ma 60 litrów. W trakcie powrotu samochód bardzo osłab, aż w końcu zgasł po przejechaniu kilkunastu kilometrów od stacji. Aven wrócił już do Polski na lawecie. Następnego dnia rano jak silnik był zimny decyzja szefa była aby go odpalić i zostawić aby wypalało się paliwo. Zabrałem ten samochód żeby się przejechać, samochód strasznie zamulony, więc prośba o spuszczenie paliwa i wyczyszczenie układu paliwowego – zgody brak ?!?! Następnego dnia rano odpaliłem go ponownie i wybrałem się na A2 w celu wypalenia części paliwa, udało mi się wypalić 1/4 zbiornika. Postanowiłem wlać do zbiornika Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner resztę uzupełniłem olejem napędowym i ponownie na takiej mieszance paliwowej wybrałem się na A2 w kierunku Warszawy i powrót do Poznania. W drodze powrotnej było już czuć, że samochód zaczyna wracać do formy
    Efekt zakończył się tym, że samochód jeździ już normalnie, dodam, że nie został nawet wymieniony filtr paliwa, mechanicy w serwisie byli w szoku co ja zrobiłem i jak to jest możliwe.
    Reasumując moc tego środka tj. Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner jest "piekielnie" mocna, sam byłem w szoku z jakim efektem wróciłem do firmy.
    Taki przypadek może zdarzyć się każdemu, ale nie ma się co martwić bo jak widać można problem rozwiązać samemu i bez ponoszenia jakiś olbrzymich nakładów finansowych.
    Zawsze w bagażniku mam jedną butelkę profilaktycznie tego środka, na wypadek trafienia trefnego paliwa lub podobnej pomyłki z tankowaniem.
    Pozdrawiam i życzę jak najmniej takich przygód w eksploatacji naszych diesli "

Moderator S mpDante jest na dobrej drodze Avatar mpDante
    Podziękowania
    1,821
    Podziękowano 595 razy w 401 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

@Tytan, jak powiesz, że dało coś na + to sam spróbuję...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Starszy użytkownik sardzent jest na dobrej drodze Avatar sardzent
    Podziękowania
    37
    Podziękowano 97 razy w 67 wiadomości
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

ja za namowa pewnego Pana(TM) zalalem "Forté Gas Treatment" plus "Forté Fuel System Cleaner"
    zrobione 400 km i roznicy nie czuje :-)

Moderator S Tytan stawia pierwsze kroki Tytan stawia pierwsze kroki Avatar Tytan
    Podziękowania
    3,163
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

bo na elektryczny silnik to nie działa :P

Podziękowania
    37
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

kurde ... czyli pieniadze wyrzucone w bloto ? ;-) ale przy 160-180 to glowie benzynka pracuje

Podziękowania
    3,163
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

trzeba było wypić samemu lepiej

Podziękowania
    115
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

w benzyna efekt może być mniej odczuwalny

Starszy użytkownik anka91 jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    8
    Podziękowano 9 razy w 7 wiadomości
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie

Jakoob - to nieprawda żę będzie po filtrze. Zgłębiłem temat. Przez dwa wieczory tłumaczyłem sobie niemieckie i angielskojęzyczne fora motoryzacyjne gdzie poruszali temat dolewania 2t do diesla. Okazuje się że jest to nie tyle dozwolone, co nawet zalecane. Obecne paliwa mają w sobie za mało środków smarnych ze względu na ekologie. Wtryski common rail na "tłustym" paliwie zachowają fabryczne parametry przez ok. 500 000 km, natomiast nie dolewanie oleju 2t do diesla skutkuje skróceniem ich żywotnośći do 200-300 tys. km

zaraz poszukam polskiego linka gdzie wszystko zgadza się z tym co tłumaczyłem z zagranicznych stron.

postanowiłem to zastosować. narazie wlałem do 2 aut, do mercedesa CDI z przebiegiem 270 kkm '99 i do nowszego samochodu z filtrem DPF. Do merca dałem semi syntetic a do DPF już musi być najwyższej klasy full syntetyk. Regularne stosowanie (co 4-6 tankowan) przedłuża żywotność filtra cząstek stałych

W mercu po przejechaniu połowy baku wyraźnie ciszej chodzi silnik, mniej kopci na wysokich obrotach, troche mniej wibruje i to już może być siła sugestii ale mam wrażenie jakby był z 10% żwawszy jakby szybciej wkręcał się na obroty co czuć najbardziej gdy mam za wysoki bieg dawniej musiałbym zredukować a teraz nie

W aucie z DPF wyjeździłem dopiero z 50 km. Nie ma żadnej róznicy puki co. Moze dlatego że ma przejechane dopiero 100.000 jeszcze nie zdążył się nazbierać nagar, a wibracji i tak praktycznie nigdy w nim nie czuć.

EDIT:
    dodam jeszcze że do DPF kupiłem Castrol Racing 2t za niecałe 50 zł. W podobnej cenie jest Mobil1 Racing 2t i na drugi raz go kupie.
    Proporcje ok. 1:200
    Niemcy opisywali że robią tak w nowych BMW 3.0d, wiele było na forach VAGa.
    Ani raz nie doczytałem się żeby komuś zaszkodziło. Najgorsze co może sie przytrafićto że nie czuć różnicy, a najlepsze to sobie doczytacie co tam chcecie.
    Nigdy nie dolewałem żadych rzeczy do baku ani do oleju. Pierwszy raz zrobiłem z tym 2t.

wystarczy zacząc wpisywać w google olej d.... i już pokaże sie podpowiedź do diesla. Albo olej 2t... i też wyskoczy pierwsza podpowiedź do diesla. Wygląda na to że temat jest popularny

a tutaj moim zdaniem najbardziej rzeczowo opisane powody dla których nie powinno się nie dolewać 2t do ropy

http://www.forum.alfaholicy.org/foru...y_pigulce.html

...a ja dodam, że regulaminu trzeba przestrzegać!
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 25-09-13 o 20:24

Podziękowania
    37
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

Cytat Napisał czeslaw555 Zobacz post
    w benzyna efekt może być mniej odczuwalny
    szkoda bo gdy slyszy sie o problemach z wolnossacymi 2.0 FSI w VAG to juz gorzej

Podziękowania
    3,163
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

FSI to chyba wlasnie powinien posluzyc jako kroliczek do tego preparatu i dla mnie byl by to wiarygodny test.
    Znalezc taki zasyfiony FSI zmierzyc moc/moment na hamowni zalac na 1/2 baku wyjedzic i ponowne badanie

Starszy użytkownik Jakoob jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    300
    Podziękowano 367 razy w 303 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Anka91 - jak chcesz to dolewaj, nie ma problemu i na siłę nie przekonuje do swojego zdania. Najzwyczajniej w świecie miałem w rękach świece i wiem jaki nagar zostawiają takie oleje.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Podziękowania
    115
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

anka91 poruszyłeś temat typu co było pierwsze kura czy jajko ? lać czy nie lać ? oto jest pytanie, ja leje do każdego auta dodatek i nie wiem jakbym długo jeździł bez problemów gdybym tego nie lał, może autosugestia ale leję dalej.

"Zaobserwowane efekty ze wzbogacania ON olejem do 2T są praktycznie niezależnie od krajów i marek samochodów :

Zalety obiektywne (zmierzone i udokumentowane):
     Analiza spalin wykazuje mniejsze zadymienie.
     Zmniejszają się i wyrównują korekcje na wtryskach (dotyczy silników z CR)

Zalety subiektywne:
     Większa kultura pracy silnika (ładniejszy i cichszy dźwięk pracy silnika)
     Łatwiejsze zapalanie silnika
     Mniejsze zużycie paliwa –
     Pompy wysokiego ciśnienia ciszej i dłużej pracują"

takie same odczucia mam po zalaniu Forte, 2T nigdy nie stosowałem , więc nie mogę ocenić.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia