Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: obejrzane auta a brak VIN

Hybrid View

Poprzedni Post Poprzedni Post   Nastepny Post Nastepny Post
  1. #1
    kuuuba777
    Gość

    Domyślnie obejrzane auta a brak VIN

    witam,
    nastawilem sie na kupno Mitsubishi Pajero Pinin obejrzałem kilka aut w calej Polsce (głównie na lubelszczyźnie) i trafiłem na parę sztuk o których nalezało być powiedzieć aby je omijać szerokim łukiem. Nie mam w zwyczaju spisywania nr VIN a z tego co widzę, część ludzi pisze że bez nr VIN nie warto nawet wspominać o aucie. Mam zrobiony zrzut ogłoszenia ale nie wiem czy jest sens się produkować skoro nikomu ma się to nie przydać. Ja spędzilem sporo czasu nad szukaniem odpowiedniego auta i w końcu znalazłem więc nie mam już ochoty dzwonić znowu na te ogłoszenia aby prosić o VIN. Jakby jakiś admin/moderator się wypowiedział czy jest sens opisywać te przypadki czy nie to byłbym wdzięczny. I jeżeli mam pisać to czy o każdym aucie oddzielnie czy o wszystkich razem?

  2. #2
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    zawsze mozesz wkleic screen-shoot ogloszen i opisac co widziales ...
    inna sprawa ze gdy ogloszenie wygasnie to i poza numerem telefonu / lub firma sprzedajacego slad moze zniknac
    VIN jednak zostanie na dlugo a jeszcze jak dopiszesz z jakim przebiegem ogladales te pojazdy to i potem latwiej ewentualna cofke wykryc

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Opisywać bez VIN owszem można tylko ma to sens krótkotrwały, przeważnie dane auto da się rozpozać jedynie po numerze VIN. I nikt za jakiś czas nie powiąże tego auto z tym co akurat ma zamiar oglądać.
    Numer telefonu treść jaki zdjęcia można zmienić w ogłoszeniu.. Także w tym tkwi problem.

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Skąd
    PL
    Postów
    178
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Wg mnie VIN powinien być wymagany, gdy wrzucamy pojazd do działów Byłem/ widziałem - Nie Polecam oraz Igiełki z Internetu. Zazwyczaj wrzucane do tych działów pojazdy nie są warte kupna, wiele z nich ma za sobą ciężkie wypadki, a nr VIN daje możliwość trwałego zaistnienia złomu w historii internetowej. Samo ogłoszenie to tylko chwilowe wystąpienie pojazdu w sieci, które można dowolnie zmieniać.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Skąd
    PL
    Postów
    178
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Odnowię temat.
    Proponuję, aby Administracja umieściła w nagłówkach działów Byłem/ widziałem - Nie Polecam oraz Igiełki z Internetu informację o obowiązku podania VIN. A jeśli nie obowiązek, to chociaż przypomnienie, aby starać się spisywać VIN.

  6. #6
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Przy igiełkach z Internetu obowiązek podania VINu byłby problematyczny, często można udowodnić cofkę np. po numerach rej. kiedy nawet VINu w ogłoszeniu nie ma. Natomiast w Byłem/widziałem mógłby to być obowiązek - w końcu jak się auto ogląda to VIN jest podstawą i można bez problemu spisać, choćby nawet telefonicznie sprzedający się migał od podania numeru.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dodałem ogłoszenie w dziale byłem/widziałem - nie polecam. Chyba tylko tam ma to sens.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •