Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: A170 CDI w168 1999r przebieg 270.000 km

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Thumbs up A170 CDI w168 1999r przebieg 270.000 km

    Autko poza zderzakami i jednymi tylnymi drzwiami jest 100% w oryginalnym lakierze, nigdy nawet nie był polerowany.

    Auto kupione od znajomych którzy mieli go od nowości, do przebiegu ok. 200 kkm serwisowany w aso.

    Przednia szyba wyraźnie porysowana od zanieczyszczeń pod wycieraczkami ale jest ta sama od nowości.

    Auto poza sprawami eksploatacyjnymi nie sprawia większych problemów.

    Czasem służy do ciągnięcia przyczepy na kilkunasto kilometrowych odcinkach. Kika razy załadowane było 500 kg z obciążeniem radzi sobie super.

    Klimatyzacja mimo nabicia nie działa tak efektywnie jak w obecnie produkowanych autach.

    Auto garażowane tylko w największe mrozy. Lakier jest porysowany, lekko zmatowiony, mnustwo odprysków na przednich drzwiach, masce i zderzaku.
    Silnik pracuje głośniej niż powinien, nigdy nie był wlewany żaden specyfik żeby go uciszyć. Poza tym ma odpowiednią moc. Przy gwałtownym wciśnięciu gazu na wysokich obrotach ślizga sprzęgło, w codziennej eksloatacji zupełnie to nie przeszkadza.

    Drzwi kierowcy i bagażnik ciężej się domykają.

    Genialne zabezpieczenie przed korozją. Progi i tylna klapa są plastikowe, dlatego problem rdzy zupełnie ich nie dotyczy. Ogniska pojawiają sie punktowo w największych odpryskach i głębokich rysach. Praktycznie nie postępują.

    Przez ponad 2 lata i 25 tys km trudnych warunków eksploatacyjnych zdarzyła się jedna niespodziewana awaria. Auto nie odpalało, w miejscu gdzie wskazuje bieg na jakim się jedzie pojawiła się litera F.
    Okazało się, że szczotki od jakiegoś silnika przy automatycznym sprzęgle wymagają wymiany. Naprawa była niedroga, ale dzięki temu że nasz serwis dobrze zna się na automatycznych sprzęgłach.


    Mimo słusznego wieku i trudnych warunków eksploatacyjnych (najczęściej jeździ młoda dziewczyna, w sumie uczyła się na nim, u poprzednich właścicieli też jeździła kobieta - czyli atakowanie najwyższych krawężników, nie omijanie dziur etc.) jestem z tego auta zadowolony, gdyby nie fakt że jest poprostu niewygodny (twarde zawieszenie, głośny silnik i tandetne fabryczne głośniki) z chęcią od czasu do czasu jeździłbym nim nawet w dalekie trasy. A tak służy jako 3 auto w rodzinie.
    Jest niewiele warty a dobrze spełnia swoje zadanie dlatego nie planujemy w najbliższym czasie sprzedaży tego auta.

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

  3. #3
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Mialem w168 A160 przed liftem i W168 A170CDI po lifcie i co do zabezpieczenia to maly blad wkradl sie
    - progi nie sa plastikowe tylko na progach za plastikowe nakladki i ... to dobrze albo zle bo nie widac rdzy dopoki sie nie zdejmie ;-)
    - plastikowe sa takze przednie nadkola

    skrzynie automatyczne lub polautomatyczne przed liftem miewaly problemy z elektronika (zimne luty, uszkodzenia silniczkow)
    bardzo fajnie pomyslane autko ale nalezy bezwzglednie uwazac na kaluze bo najnizej jest alternator i czesto bywa zalewany a pierwsza oznaka niedomagania alternatora jest zanikajace wspomaganie

    z racji specyficznego polozenia silnika nieco glosniejsze w kabinie oraz drozsze w serwisowaniu (trudny dostep do czesci)

    samochodzik bardzo fajny i do miasta i na trase

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    tak zapomniałem dodać przednie nadkola też z tworzywa. a co do głośności to akurat ten nasz egzemplarz bo miałem możliwość porównania z innym, też 1.7 cdi z 99r

    zastanawiam sie nad wlaniem czegoś wyciszającego do oleju. do tej pory zawsze omijałem szerokim łukiem półkę z takimi rzeczami ale przestudiuję temat może akurat istnieje coś porządnego i bezpiecznego

  5. #5
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Motor Doctor to rozwiaznie do pierwszej wymiany i takie ... Mirkowate podejscie
    Lepiej Engine Flush od liqui moly przy wymianie oleju a tych silnikach moze oznaczac wyrobione rolki prowadzace napinacza paska wielorowkowego generalnie do weryfikacji cala lapa prowadzaca plus osprzet (glowie lozyska) <wymadrzam sie bo przerabialem to >

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    były wymieniane jakieś łożyska i napinacze w sumie za 1000 zł nawet nie tak dawno i potem drugi raz w ramach gwarancji bo wróciło. a silnik chodzi głośno sam w sobie a nie osprzęt. poprostu jak taki mały traktorek ale to nie jest takie charakterystyczne klepanie zaworów tylko normalny dźwięk silnika + 30% volume up

  7. #7
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    to moze rozrzad do zrobienia bo np lancuch sie rozciagnal ... przez internet ciezko cos sensownego doradzic

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    już po problemie. wystarczyło dolać do baku paliwa troche oleju do dwusuwów po przejechaniu ponad połowy zbiornika silnik chodzi ciszej i stał sie bardziej elastyczny a myślałem że miał fabryczne parametry. krótko mówiąc trzeba było przesmarować wtryski

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Czyli kiedyś tzw. olej - Mixol ( nazwa chyba do dziś ) do dwusuwów jest najtańszym i dobrym dodatkiem .
    Mądrze dozowany w odpowiednich dawkach robi swoje .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    dużo o tym czytałem zanim wlałem.
    Przy dieslach jak ten mercedes gdzie jest wtrysk common rail, albo inne popularne auta np. TDI z pompowtryskami albo z pompą rotacyjną a NIE MA filtra cząstek stałych wystarczy markowy olej 2t z dopiskiem low smoke. Wiele

    Do aut z DPF musi być full syntetyk np. Mobil1 Racing 2t, albo Castrol racing 2t kosztują ok. 50 zł za litr i wystarcza na 4 baki.
    Rozmawiałem z najbardziej uznanymi mechanikami w okolicy i ogólnie odradzali dolewania 2t jeśli jest filtr DPF, ale na niemieckich stronach doczytałem że robią to z powodzeniem. Natomiast do bez dpf jak najbardziej można a nawet trzeba dolewać chociaż raz na kilka zbiorników.
    Proporcje 1:175-1:250

  11. #11
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Mam dokładnie takiego samego. 170 CDI, 1999, automat, przebieg 255k. Rdzy już trochę jest ale nie postępuje (przynajmniej nie zauważam). Automat na zimnym lekko szarpie, niestety. Po nawet lekkim rozgrzaniu problem znika. Silnik faktycznie nie za cichy ale po 1.9 CDTI w Zafirze to i tak jest mistrzowsko wyciszony jak dla mnie. Największą bolączką u mnie są świecące się na stałe kontrolki ABS i ESP/EBD. Z błędów komputera wynika padnięta pompa ABS. Właśnie niedawno kupiłem i będę wymieniał - dam znać czy pomogło. Jak dla mnie bardzo fajne auto i mimo moich sporych gabarytów nie mam problemu aby się w nim zmieścić (nawet z rodziną 2+2). Co do spalania szału nie ma, mi wychodzi prawie 8l/100km w przypadku jazdy około 90% miasto. Według mnie ciut za dużo, aczkolwiek dokładnie tyle podaje producent...

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •